Agrio Alka - opryskiwacz zaczepiany na 2700 l i 15-21 m

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
08-05-2015,7:10 Aktualizacja: 08-05-2015,11:18
A A A

Czeski producent maszyn rolniczych oferuje w Polsce nowe opryskiwacze zaczepiane o nazwie Alka. Maszyna jest przystosowana do pracy z zaczepem górnym ciągnika i może mieć belkę polową o szerokości roboczej od 15 do 21 m.

Alka w wyposażeniu standardowym wykonana jest jako prosta maszyna i jest jednym z mniejszych opryskiwaczy zaczepianych w ofercie firmy Agrio. Jest to maszyna przeznaczona dla mniejszych i średnich gospodarstw, które używały dotychczas mniejszych opryskiwaczy zaczepianych lub opryskiwaczy zawieszanych.

Zbiornik 2700 l

W wyposażeniu standardowym Alka ma zbiornik polietylenowy, bez falochronów, o pojemność 2700 litrów. Do rozwadniania cieczy służy boczny, rozkładany pojemnik z dyszami, o pojemności 60 l. Rozwadniacz ma dyszę do płukania pojemników po środkach ochrony roślin. Jest w nim także dysza mieszająca.

Zbiornik na czystą wodę do mycia rąk ma pojemność 15 l, z kolei zbiornik na wodę do płukania opryskiwacza mieści 370 l. Pompa opryskiwacza to AR 185. jej napęd pochodzi od wałka WOM, co ciekawe, z wałem wyposażonym w przegub homokinetyczny.

Belka podzielona na 4 sekcje

Belka polowa ma 4 sekcje robocze. Korpusy rozpylaczy są pojedyncze i osadzone na rurce ze stali nierdzewnej, o średnicy 20 mm. Korpusy są rozmieszczone na belce co 50 cm. Sterowanie przepływem cieczy roboczej w belce polowej następuje poprzez układ zasilany sprężonym powietrzem.

Hydraulika maszyny sterowana jest z dwóch par złączy ciśnieniowych ciągnika. Oś opryskiwacza jest sztywna, marki ADR i posiada możliwość zmiany rozstawu kół. Układ hamulcowy jest pneumatyczny, na wyposażeniu opryskiwacza znajduje się także hamulec postojowy oraz oświetlenie do jazdy po drogach publicznych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie RPT
10/2020

Kierowanie automatyczne AutoTrac za 22 740 zł

Pełnouprawowy agregat siewny Tygrys

Deutz-Fahr 8280 TTV

Maszyny marki Akpil

 Pełne wersje artykułów znajdują się w miesięczniku RPT

     PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT