Pöttinger Novacat Alpha Motion Master

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
19-08-2018,22:10 Aktualizacja: 19-08-2018,22:26
A A A

Wysokiej jakości pasza to podstawa zdrowego żywego inwentarza i zapewnia wydajność oraz ma wpływ na zyski. Z kolei jakość paszy zależy w dużej mierze od właściwych maszyn do zbioru.

Podstawową maszyną na początkowym etapie produkcji paszy jest kosiarka. Pöttinger Novacat Alpha Motion, to jedna z maszyn która bardzo dobrze kopiuje teren podczas pracy i nie wymaga – zdaniem Pöttingera - czasochłonnych czynności obsługowych. Producent ten obecnie wprowadza na rynek nową grupę maszyn - Novacat Alpha Motion serii Master, składającą się z pięciu modeli: kosiarek dyskowych Novacat 261, 301 i 351 Alpha Motion Master oraz kosiarek bębnowych Eurocat 311 Alpha Motion Master i Eurocat 311 Alpha Motion Plus Master.
Nowe modele Master są zawieszane na TUZ ciągnika. Dzięki krótkiej główce - kosiarka znajduje się 34 cm bliżej ciągnika, co sprawia, że również środek ciężkości jest bliżej ciągnika. Jednocześnie znacznie poprawiono rozkład masy między przednią a tylną osią. Dzięki redukcji masy o ponad 40 kg, maszyna wymaga mniej mocy co wpływa na konsumpcję oleju napędowego. Prześwit w pozycji transportowej wynosi 30 cm dla wszystkich modeli. Ze względu na ograniczoną przestrzeń montażową nie można jednak montować modeli Alpha Motion Master z kondycjonerami ED lub RCB. Dzięki nowej głowicy i innym zmianom, nowe modele kosiarek mogą współpracować także z mniejszymi ciągnikami o średnicy kół do 28-cali.

Nowy terminal ISOBUS - Expert 75

Pöttinger - nowy terminal ISOBUS

Austriacki producent wprowadza na rynek nowy terminal ISOBUS o nazwie Expert 75. Urządzenie jest – jak podaje producent - łatwe i proste w obsłudze.   Terminal ten został zaprojektowany do obsługi jedną ręką. Pomaga w tym miejsce uchwytu...

Wizualnie nowe modele kosiarki czołowej cechują się atrakcyjnym wyglądem z efektowną, jasnozieloną ramą nośną. Modele Master mają również sprawdzony system łączenia z kosiarkami Alpha Motion, a także wytrzymałą belka tnącą z Tri Drive zapewniającą lepsze przenoszenie mocy i o dłuższej żywotności.
Geometria a płynne koszenie
Szczególną cechą pod maską Alpha Motion jest zaawansowana geometria połączenia ramy nośnej. Na konwencjonalnych wspornikach tylko podnośnik główny reagował na uderzenia w podłoże. Za pomocą wrzeciona cała rama nośna dopasowuje się do konturów gleby. Każdy ruch kontroluje ramę nośną, aby zapewnić "płynne cięcie". Rama nośna przesuwa się w dół po pochyłościach i wznosi podczas odjazdów. Rezultatem jest wyjątkowa jakość cięcia dzięki doskonałemu prowadzeniu w warunkach każdego konturu - nawet przy dużej prędkości i na mokrym podłożu. Kosiarka jest skutecznie chroniona przed nagłym uderzeniem. Elementy mechaniczne poddawane są znacznie mniejszemu naprężeniu dzięki harmonijnej pracy kosiarki, w wyniku czego zużycie podzespołów jest mniejsze, a żywotność kosiarki znacznie się wydłuża. Dzięki przemyślanej geometrii środek ciężkości znajduje się jak najbliżej ciągnika we wszystkich pozycjach roboczych.

 

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie RPT
2/2024

Ursus (znowu) na sprzedaż

Toscano sieje punktowo rzepak

Kubota od 50 lat w Europie

Jakość rozpylania ma znaczenie

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT