Prasa Sipma PS 1315 Huzar

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
03-03-2016,8:15 Aktualizacja: 03-03-2016,8:08
A A A

Nowa prasa stałokomorowa marki Sipma, to maszyna do zbioru słomy, siana i zielonki. Jest sterowana przez komputer pokładowy, dzięki czemu pracuje w cyklu automatycznym.

Huzar to prasa wyposażona w łańcuchowy system zwijania podnoszonej przez podbieracz masy. Maszyna posiada system prowadzenia i napinania łańcucha pracujący bez zatrzymywania, co zdaniem producenta, zwiększa trwałość podzespołów. Łańcuch zastosowany do nowej prasy jest mocniejszej konstrukcji. Pozwala to na znoszenie większych przeciążeń.

Prasa Huzar jest wyposażona w rotor rozdrabniający z 11 nożami. Długość cięcia wynosi 90 mm. Zdaniem producenta stanowi to idealną długość do formowania dobrze zagęszczonych, walcowych bel zielonkowych. Dzięki docinaniu zbieranego materiału, jego zagęszczenie wzrasta o 20% w porównaniu do bel wykonanych bez cięcia.

Podbieracz prasy PS 1315 Huzar ma szerokość 2 m. Nad nim znajduje się rolka wspomagająca, wpływająca na równomierne podawanie skoszonej masy na rotor. Po bokach podbieracza zamontowano krótkie przenośniki ślimakowe. Dzięki nim materiał wpływa do gardzieli rotora w sposób płynny i równomierny. Koła podporowe podbieracza są regulowane na wysokość bez potrzeby użycia narzędzi.

Platforma Sipma NP 1400 Kombo

Platforma do bel Sipma NP 1400

Sipma produkuje platformę do przewozu bel. Jest ona częścią systemu Kombo, pozwalającego na zabudowę podwozia PW 2420. Nadwozie o symbolu Sipma NP 1400 Kombo, jest przeznaczone do przewożenia bel (siana słomy, sianokiszonki itp.) zarówno...

Smarowanie za dopłatą

W wyposażeniu standardowym producent oferuje prasę z podbieraczem sterowanym hydraulicznie, komputerem pokładowym oraz scentralizowanym ułożeniem punktów smarowania. W standardzie jest również wał przegubowo- teleskopowy szerokokątny ze sprzęgłem oraz ogumienie 400/60-15,5. Za dopłatą można doposażyć prasę w automatyczny układ smarowania łańcuchów olejem oraz szerokie ogumienie 500/50-17. Można również zainstalować sprzęg do owijarki. Takie wyposażenie pozwala na dołączenie kolejnej maszyny i wykonywanie za jednym przejazdem roboczym dwóch operacji: prasowania i owijania bel folią.

Oferowany w standardzie komputer pokładowy pozwala na m.in. określanie liczby owinięć beli folią, definiowanie stopnia zgniotu, jak również uruchamianie i wykonywanie automatycznego owijania bel. System nadzoruje stan czujników, stopień wypełnienia komory oraz zlicza bele, czas pracy, wydajność oraz podaje pozostałą ilość siatki.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu