Maszyny Samasz tańsze o 10%

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
05-07-2022,9:10 Aktualizacja: 05-07-2022,9:12
A A A
Nasz największy producent sprzętu zielonkowego po rekordowym roku ubiegłym nie zwalnia tempa i zachęca rolników do kolejnych zakupów. W jaki sposób? Kluczowy, bo do końca września 2022 r. obniża ceny na wszystkie swoje maszyny o 10%.
 
– Dzięki stabilizacji na rynku stali i naszemu krótkookresowemu kontraktowi na jej zakup możemy zaproponować naszym klientom ceny detaliczne niższe o 10%. Będą one obowiązywać do końca września 2022 r. Ponadto naszych dilerów można pytać, czy jest możliwość zakupu po jeszcze niższych cenach. Dotyczy to maszyn, które trafiły na stoki dilerskie przed wybuchem wojny na Ukrainie. Mając na uwadze obecne realia zakupu stali i podzespołów do naszych maszyn, w nadchodzącym sezonie planujemy podwyżki kilkuprocentowe. Jest to jednak zależne od cen nośników energii, które są coraz wyższe i trudno przewidzieć jaki osiągną poziom za kilka miesięcy – mówi Karol Wdziękoński, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Samasz. Dodajmy, że po wspomnianej obniżce dziesięcioprocentowej przewidywana podwyżka kilkuprocentowa i tak będzie oznaczała ceny niższe od obowiązujących w maju 2022 r.
 
Samasz wraz z obniżką cen proponuje kilka nowych programów finansowania fabrycznego. Na przekór rosnącym bankowym stopom procentowym, finansowanie na okres jednego roku pozwala przy wpłacie własnej wynoszącej 34% ceny maszyny, uzyskać kredyt z rzeczywistą roczną stopą oprocentowania (RRSO) wynoszącą 0%. W tym przypadku odsetek nie ma, bo opłaca je Samasz. Natomiast program finansowania dwuletniego przewiduje wpłatę własną 35% wartości zakupu maszyny i kredyt z oprocentowaniem stałym wynoszącym 6%.
 
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie RPT
11/2023

Pielenie z Trefflerem

Pokazy Valtra Smart Tour

Skrzynia biegów zautomatyzowana czy zrobotyzowana?

Czym wyróżnia się przekładnia RVshift w ciągnikach Deutz-Fahr?

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT