Pługi Amazone z wałami Tigges

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
22-02-2021,8:00 Aktualizacja: 21-02-2021,19:55
A A A
Amazone do swoich pługów proponuje wały niemieckiej marki Tigges, która jest znanym producentem tego typu urządzeń do konsolidowania gleby.
 
Firma z niemieckiego miasta Oelde ma bardzo bogatą ofertę różnych typów wałów. Z grupy tej do pługów Amazone produkowane będą początkowo m.in. wały ugniatające z dwoma średnicami pierścieni żeliwnych (900 i 700 mm). Do wyboru są również różne profile pierścieni i szerokości ramion.
 
Jak podaje Amazone, duże średnice pierścieni z szerokim profilem sprawdzają się na glebach lekkich, a mniejsze z wąską krawędzią tnącą nadają się do głębokiego zagęszczania na glebach zwięzłych, a także do kruszenia dużych brył. Do pługów Amazone mających od 3 do 6 korpusów można na życzenie zamówić wały o różnych szerokościach roboczych. Natomiast do pługów półzawieszanych tej marki dostępne są wały do szerokości roboczej 465 cm, które można opcjonalnie wyposażyć w rozwiązanie umożliwiające ich transport wzdłużny.
 
Wszystkie wały ugniatające Tigges w ofercie Amazone tworzą z pługami i siewnikami tej marki całość, nie tylko pod względem technicznym, ale również wizualnym.
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie RPT
11/2023

Pielenie z Trefflerem

Pokazy Valtra Smart Tour

Skrzynia biegów zautomatyzowana czy zrobotyzowana?

Czym wyróżnia się przekładnia RVshift w ciągnikach Deutz-Fahr?

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT