Nowy Swift Väderstad

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
15-01-2015,7:15 Aktualizacja: 13-01-2015,9:55
A A A

Szwedzki producent wprowadza nowe kultywatory ścierniskowe Swift o szerokości roboczej 6,4 m. Swift 640 będzie lepiej wpasowywał się w systemy uprawowe 6- i 12-metrowe.

Agregat ten  jest narzędziem przeznaczonym do pracy na ściernisku, na głębokości do 20 cm. jego elementy robocze rozmieszczone są stosunkowo gęsto, co oznacza odległość pomiędzy ich śladami 19,3 cm.

Sprężyste zęby tego narzędzia podczas pracy bardzo silnie wibrują, dochodząc do częstotliwości 100 drgań na sekundę. Taka cecha pozwala na pracę także w trudnych warunkach, na glebach ciężkich, ze stosunkowo niewielkim zapotrzebowaniem na moc

Regulacja głębokości kultywatora zależna jest od dwóch zestawów podwójnych kół skrętnych, umieszczonych z przodu po bokach  ramy. Są one ustawiane hydraulicznie. Z kolei do transportu używane są umieszczone w centralnej części agregatu koła nośne.

W standardowym wyposażeniu Swifta znajduje się dyszel z zaczepem oczkowym. W razie potrzeby ponownej konsolidacji gleby, kultywator można doposażyć w wał EasyRunner.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE