Mzuri Future Farming Summit 2024

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
06-03-2024,18:35 Aktualizacja: 06-03-2024,18:40
A A A

Producent sprzętu do pasowej uprawy gleby i siewu ze Śmielina zorganizował pod koniec lutego w swojej siedzibie spotkanie dla partnerów biznesowych i ludzi ze świata nauki z Polski oraz z zagranicy. Mogli się oni zapoznać z najnowszymi inwestycjami i osiągnięciami firmy Mzuri.

W wydarzeniu wzięło udział około 60 osób, w tym blisko połowa spoza granic naszego kraju. Reprezentowali oni: Niemcy, Czechy, Ukrainę i Litwę. Konferencja była adresowana przede wszystkim do przedstawicieli środowisk naukowych z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkanie otworzył prezes spółki Mzuri Marek Różniak.

Głos zabrali także: Łukasz Lewandowski, dyrektor handlowy firmy Agro-Land oraz Michał Kopydłowski, dyrektor działu produkcji. Pierwszy z nich przybliżył technologię uprawy pasowej, zaś drugi przedstawił innowacje w maszynach z logo Mzuri. Nie mogło zabraknąć także prezentacji z wynikami wieloletnich doświadczeń prowadzonych przez firmę ze Śmielina we współpracy z Politechniką Bydgoską. Wykład wygłosił przedstawiciel tej uczelni prof. dr hab. Dariusz Jaskulski. Warto dodać, że producent wdraża obecnie platformę internetową do zarządzania maszynami, polami i zleceniami. Program nosi nazwę Mzuri Web Platform i ma być gotowy do użytku otwartego w połowie tego roku. Możliwość platformy przybliżył Emilian Różniak. 

  • Artykuł ukazał się w wydaniu 03/2024 miesięcznika "Rolniczy Przegląd Techniczny". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu