MasterDrill A, czyli siewnik mechaniczno-pneumatyczny

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
02-01-2015,7:30 Aktualizacja: 19-01-2015,10:42
A A A

VN MasterDrill A to rzędowy pneumatyczny siewnik firmy Vogel&Noot do nabudowy na różnych rodzajach agregatów uprawowych, zarówno biernych jak i aktywnych.

W tej maszynie dozowanie materiału siewnego odbywa się mechanicznie, ale transport nasion do redlic jest wykonywany strumieniem powietrza.

Siewnik w standardzie posiada redlice stopkowe z zamykającą je klapką, co w przypadku cofnięcia maszyną z opuszczonymi elementami wysiewającymi, zapobiega ich zapychaniu. W opcji siewnik może być wyposażony w redlice jednotarczowe z zagarniaczem lub redlice dwutarczowe z rolką dociskową.

VN MasterDrill A występuje w czterech szerokościach roboczych: 2,5, 3, 4 i 4,5  m. Zbiornik na nasiona ma pojemność 850 l.

Sterowanie i kontrola siewnika odbywa się za pomocą elektronicznego układu o nazwie Drillmat. Sterownik ten dostarcza informacji m.in. o prędkości jazdy, wydajności, prędkości obrotowej dmuchawy, działaniu aparatu dozującego materiał siewny oraz poziomie ziarna w zbiorniku. Drillmat obsługuje także przełączanie ścieżek przejazdowych. Co ważne, ziarno wydostające się z dystrybutora do zamkniętych wylotów redlic wraca do zbiornika i nie zwiększa dawki wysiewu.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
WAŻNE WYDARZENIE