Ścielarka Kuhna z regulacją długości cięcia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
18-12-2014,10:25 Aktualizacja: 18-12-2014,14:34
A A A
Francuski producent uzupełnia gamę półzawieszanych maszyn do dystrybucji słomy na legowiska w budynkach inwentarskich. Nowy model Primor 4260 M Cut Control to pierwsza w ofercie Kuhna ścielarka z możliwością regulowania długości cięcia materiału.
 
Pojemność kosza przyjęciowego wynosi 4,2m2, co pozwala m.in. załadować nawet dwie bele o średnicy do 2 m i do 1,5 m szerokości. Zamiennie ścielarka może być zasilona dużą kostką o długości do 2,7 m. Do samodzielnego załadunku służy hydraulicznie opuszczana i unoszona tylna klapa.
 
Układ podający materiał do kanału dmuchawy składa się z przenośnika łańcuchowo-listwowego i bębna zasilającego. Elementy  te są ze sobą ściśle zsynchronizowane i napędzane poprzez hydraulicznie rozłączane sprzęgło pasowe.
 
W odróżnieniu od pozostałych modeli w ofercie nowa ścielarka ma na łopatkach dmuchawy zamontowane ostrza, które współpracują z trzema przeciwostrzami. Jeden z nich posiada bezstopniową regulację za pomocą siłownika hydrualicznego, umożliwiającą ustawianie długości cięcia słomy.
Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE