Niskie wozy paszowe Metaltech WP Compact

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
24-02-2018,7:30 Aktualizacja: 23-02-2018,23:00
A A A

Metaltech z Mirosławca dołączył do oferty na swoje wozy paszowe, maszyny o obniżonej wysokości. Jest to gama maszyn do zadawania pasz o nazwie WP Compact.

Maszyny o niższej wysokości są przeznaczone dla gospodarstw z budynkami o małej wysokości. Dzięki niższej budowie, maszyny mają możliwość nieograniczonego wjazdu do takich obór oraz ułatwiony załadunek i manewrowanie w ograniczonej przestrzeni. W gamie maszyn o obniżonej wysokości znajdują się trzy modele wozów paszowych: Jest to WP 8 Compact. WP 10 Compact oraz WP 12 Compact. Zawieszenie osi tych maszyn jest sztywne. Mniejszą wysokość uzyskano poprzez przesunięcie osi do tyłu ramy maszyny. Na niej zamontowane są koła z oponami w rozmiarze 12,5/60 R15.

Metaltech TS 16 000

Przyczepy Metaltech serii TS

Jeśli na rynek wejdzie ciekawe rozwiązanie techniczne do znanych wcześniej konstrukcji, to z czasem rolnicy to zauważą i docenią. Tak się dzieje w przypadku skorupowych przyczep TS Metaltechu Mirosławiec. Jednak chodzi tutaj o wersję specjalną....

 Maszyny mają jednakowe szerokości i długości wynoszące odpowiednio 2570 i 5065 mm. Z kolei wysokości są zróżnicowane i stosownie do pojemności modeli wynoszą 2280, 2560 i 2680 mm. Rozstaw kół jest jednakowy i wynosi 1940 mm. Wozy paszowe Compact mają dwa okna wysypowe umieszczone po obu stronach zasobnika na TMR. Zasuwy okien są obsługiwane hydraulicznie. Przeciwnoże w wozach WP Compact są dwa, z czego jeden sterowany jest manualnie, drugi zaś hydraulicznie. W opcji można doposażyć maszyny m.in. w programowalną wagę elektroniczną, dodatkowy wyświetlacz, magnes na ślimaku do wyłapywania zanieczyszczeń metalowych paszy oraz wzmocnienie ślimaka przez blachę Hardox.

Gwarancja 5 lat

Metaltech stosuje komponenty zachodnich, sprawdzonych producentów. Stąd gwarancja na skrzynię przekładniową wynosi 5 lat. Standardowo wszystkie wozy paszowe Metaltechu wyposażane są w wagę z sensorami elektronicznymi do dokładnego kontrolowania dawki danego składnika.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj