Vogelsang XTill - aplikacja gnojowicy

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
18-09-2016,20:35 Aktualizacja: 08-12-2016,14:52
A A A

Strip Till w postaci zabiegów wykonywanych agregatem XTill  łączy zalety siewu i konwencjonalnych systemów uprawy gleby. W jednym przejeździe można połączyć dzięki niemu wiele elementów uprawowych, jak m.in. orkę, uprawę przedsiewną i aplikację płynnych nawozów.

 

XTill to prosta uprawa ziemi w wąskich pasach, podczas której odbywa się wprowadzanie gnojowicy wprost pod korzenie roślin, na dwóch rożnych głębokościach. To pozwala zaopatrzyć w nawozy także młode rośliny.

 

Aplikator Joskin Solodisc XXL

Aplikator Joskin Solodisc XXL

Belgijski producent wprowadza na rynek nowy model aplikatora - Solodisc XXL. Nowa przystawka do wgłębnego podawania odzwierzęcych nawozów płynnych uzupełnia obecną gamę maszyn. Największa szerokość robocza nowego aplikatora Solodisc wynosi...

Uprawa pasowa Strip Till z agregatem Vogelsang XTill ma także więcej możliwości. Jest to m.in. sposobność regulacji rozstaw rzędów w zakresie od 45 do 75 cm, osobnej regulacji głębokości pracy redlicy i dawkowania podawanego nawozu oraz swobodna regulacja zabezpieczenia przed kamieniami.

Wyższe plony, a mniej nawozów

XTill to także sposób na zwiększenie plonów. Ten nowoczesny system optymalnego zasilania roślin składnikami pokarmowymi zawartymi w gnojowicy, pozwala je w pełni wykorzystać. Dzięki temu ograniczyć można dawki nawozów mineralnych, a więc i koszty nawożenia.

Nawóz płynny wpływa także na ograniczenie uszkodzeń kiełków na skutek zbyt dużego stężenia roztworu glebowego, w przypadku podawania nawozów w postaci stałej. Dawkowanie nawozów płynnych bezpośrednio do gleby, ogranicza m.in. straty azotu; niweluje także emisję przykrego zapachu.

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu