Pichon w rękach grupy Samson Agro

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
04-01-2019,10:35 Aktualizacja: 04-01-2019,10:53
A A A

Dzisiaj, tj. 4 stycznia 2019 roku, duńska Grupa Samson przejmuje działalność Pichon Industries, znanego producenta wozów asenizacyjnych, osprzętu oraz rozrzutników obornika w dwóch zakładach: w Polsce oraz we Francji.

Mimo tymczasowych kłopotów francuskiej, rodzinnej firmy Pichon, także rodzinna firma - Samson z Viborgu, dalej chce rozwijać swoją firmę oraz stać się wiodącym graczem na ryku europejskim. Dzięki przejęciu Pichon Industries, Samson Group staje się największym europejskim producentem wozów asenizacyjnych. - Obie firmy bardzo dobrze się uzupełniają, zarówno pod względem produktów, zakładów produkcyjnych, jak i dystrybucji - mówi Lars Henriksen, dyrektor generalny Samson Agro. Coraz większy nacisk na wykorzystanie nawozów naturalnych wymusza na producentach rozwój technologiczny. - Niewątpliwie przyspieszy to konsolidację wśród producentów ze względu na siłę finansową potrzebną dla wymaganego rozwoju produktów. Dzięki temu przejęciu Samson Group uzyskuje bardzo dobrą pozycję na przyszłość - mówi Christian Junker - prezes zarządu grupy.

Pichon wóz asenizacyjny

Pichon ogłasza upadłość

Jak podaje Pichon na stronie internetowej i w portalach społecznościowych – spółka ta jest w stanie upadłości. Taka decyzja została przekazana w ubiegłym tygodniu. Firma ma 6 miesięcy na znalezienie partnera strategicznego –...

Lepsza, zróżnicowana oferta

Obie marki oraz zakres ich oferty uzupełniają się. Maszyny z fabryki w Viborgu są przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw usługowych oraz dużych zakładów hodowlanych, z naciskiem na dużą wydajność. Maszyny Pichon przeznaczone są przede wszystkim dla małych i średnich gospodarstw rolnych oraz średnich przedsiębiorstw usługowych. Firma Pichon produkuje wozy asenizacyjne o pojemnościach od 5 m3 do 30 m3 napełniane przy pomocy techniki próżniowej, podczas gdy produkty Samson zaczynają się od 16 m3 i osiągają do 35 m3 oraz napełniane są w oparciu o inną unikalną technikę. Podobny obraz pojawia się po stronie rozrzutnika. Tutaj Pichon zaczyna się od 8 m3, podczas gdy nowo opracowana przez Samson seria US osiąga 40 m3.

Firma Samson od kilku lat zwiększa obroty, ilość oraz złożoność produktów, dlatego zakłady produkcyjne w Viborgu w przewidywalnej przyszłości będą musiały sprostać wyzwaniom w zakresie wydajności. Wraz z przejęciem fabryk Pichon Industries w Polsce oraz Francji, wyzwania te zostaną rozwiązane. Zarówno fabryka w Polsce (w Wołczynie), jak i we Francji mają wolne moce produkcyjne. Obie fabryki zostały zbudowane lub zmodernizowane w ostatnich latach. Cała fabryka we Francji ma zaledwie kilka lat. - Synergie i równowaga mocy produkcyjnych pomiędzy trzema fabrykami zostaną wykorzystane w nadchodzącym okresie - mówi Lars Henriksen, dyrektor generalny Samson AGRO.

Poleć
Udostępnij
ass="left">Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu