Pichon w rękach grupy Samson Agro

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
04-01-2019,10:35 Aktualizacja: 04-01-2019,10:53
A A A

Dzisiaj, tj. 4 stycznia 2019 roku, duńska Grupa Samson przejmuje działalność Pichon Industries, znanego producenta wozów asenizacyjnych, osprzętu oraz rozrzutników obornika w dwóch zakładach: w Polsce oraz we Francji.

Mimo tymczasowych kłopotów francuskiej, rodzinnej firmy Pichon, także rodzinna firma - Samson z Viborgu, dalej chce rozwijać swoją firmę oraz stać się wiodącym graczem na ryku europejskim. Dzięki przejęciu Pichon Industries, Samson Group staje się największym europejskim producentem wozów asenizacyjnych. - Obie firmy bardzo dobrze się uzupełniają, zarówno pod względem produktów, zakładów produkcyjnych, jak i dystrybucji - mówi Lars Henriksen, dyrektor generalny Samson Agro. Coraz większy nacisk na wykorzystanie nawozów naturalnych wymusza na producentach rozwój technologiczny. - Niewątpliwie przyspieszy to konsolidację wśród producentów ze względu na siłę finansową potrzebną dla wymaganego rozwoju produktów. Dzięki temu przejęciu Samson Group uzyskuje bardzo dobrą pozycję na przyszłość - mówi Christian Junker - prezes zarządu grupy.

Pichon wóz asenizacyjny

Pichon ogłasza upadłość

Jak podaje Pichon na stronie internetowej i w portalach społecznościowych – spółka ta jest w stanie upadłości. Taka decyzja została przekazana w ubiegłym tygodniu. Firma ma 6 miesięcy na znalezienie partnera strategicznego –...

Lepsza, zróżnicowana oferta

Obie marki oraz zakres ich oferty uzupełniają się. Maszyny z fabryki w Viborgu są przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw usługowych oraz dużych zakładów hodowlanych, z naciskiem na dużą wydajność. Maszyny Pichon przeznaczone są przede wszystkim dla małych i średnich gospodarstw rolnych oraz średnich przedsiębiorstw usługowych. Firma Pichon produkuje wozy asenizacyjne o pojemnościach od 5 m3 do 30 m3 napełniane przy pomocy techniki próżniowej, podczas gdy produkty Samson zaczynają się od 16 m3 i osiągają do 35 m3 oraz napełniane są w oparciu o inną unikalną technikę. Podobny obraz pojawia się po stronie rozrzutnika. Tutaj Pichon zaczyna się od 8 m3, podczas gdy nowo opracowana przez Samson seria US osiąga 40 m3.

Firma Samson od kilku lat zwiększa obroty, ilość oraz złożoność produktów, dlatego zakłady produkcyjne w Viborgu w przewidywalnej przyszłości będą musiały sprostać wyzwaniom w zakresie wydajności. Wraz z przejęciem fabryk Pichon Industries w Polsce oraz Francji, wyzwania te zostaną rozwiązane. Zarówno fabryka w Polsce (w Wołczynie), jak i we Francji mają wolne moce produkcyjne. Obie fabryki zostały zbudowane lub zmodernizowane w ostatnich latach. Cała fabryka we Francji ma zaledwie kilka lat. - Synergie i równowaga mocy produkcyjnych pomiędzy trzema fabrykami zostaną wykorzystane w nadchodzącym okresie - mówi Lars Henriksen, dyrektor generalny Samson AGRO.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement