Copy LinkXFacebookShare

Fendt serii L z nową kabiną

Niemiecki producent z Marktoberdorf zmodernizował swoje okręty żniwne z rodziny L. Maszyny zyskały nową kabinę o nazwie Proline, w której wyraźne zmiany widać zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

 

Brewki w kabinie

Wzorem większych modeli kombajnów ze stajni Fendt do przedstawicieli serii L zawitał zupełnie nowy podłokietnik z dizajnem zapożyczonym z ciągników tej marki. Zniknął także wyświetlacz z prawego słupka, a zastąpił go mocowany do bocznego panelu komputer pokładowy o nazwie Variotronic.

Na zewnątrz w nowych kombajnach z rodziny L zauważymy nowoczesną sylwetkę kabiny z tzw. brewkami w przedniej części dachu. W ich wgłębieniach posadowione są lampy robocze. Zmieniony kształt wnęk dla reflektorów znajdziemy także w dolnej części kabiny.

 

System MCS Plus

Boczne osłony napędów mają teraz zmodyfikowany profil od strony wewnętrznej. Dzięki temu  nie osadzają się na nich resztki roślinne.

Kombajny serii L stanowią ofertę dla mniejszych i średnich gospodarstw rolnych. Ich młocarnia ma budowę mieszaną, bowiem pomiędzy bębnem młócącym i odrzutnikiem słomy, a wytrząsaczem klawiszowym znajduje się separator rotacyjny. System z dodatkowym bębnem nosi nazwę MCS Plus.

Unikatowym rozwiązaniem w tych kombajnach jest możliwość całkowitego wyłączenia z pracy separatora poprzez obrócenie jego klepiska.

Zobacz nas w Google News

Aktualności

Rolnicy: kto może, niech sprzedaje stada i ratuje, co się da

ASF, 2. ognisko ASF u świń, afrykański pomór świń, trzoda chlewna, świnie, GIW, Kujawsko-Pomorskie, Czapelki, powiat świecki, bioasekuracja
Hodowla

2. ognisko ASF u świń. Tym razem w woj. kujawsko-pomorskim

ASF, ASF w dużym stadzie, afrykański pomór świń, świnie, trzoda chlewna, Czapelki, Świecie, kujawsko-pomorskie, Inspekcja Weterynaryjna
Hodowla

ASF w dużym stadzie. Znamy szczegóły 2. ogniska w tym roku

Aktualności

53-latek przejechany przez ciągnik, 34-latek stratowany przez byki