Ursus złapie oddech? Sąd otoczył spółkę ochroną

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
24-02-2020,9:20 Aktualizacja: 24-02-2020,9:26
A A A

Aktualna kondycja spółki jest stabilna. Żadne kroki związane z procesem ogłaszania upadłości nie są w tej chwili rozważane - zapewnił w "Raporcie bieżącym" Zarząd Ursus S.A.

Ostatnie miesiące to dla znanego producenta maszyn rolniczych prawdziwy rollercoaster. Firma musiała pokonywać mniejsze lub większe kłopoty. Przyczynkiem do znacznej poprawy sytuacji może być postanowienie Sądu Rejonowego w Olsztynie z 19 lutego o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego wobec spółki.

ursus, wniosek o upadłość ursusa, Arkadiusz Miętkiewicz

Ursus się wyprzedaje, a prezes rezygnuje

Za co najmniej 25,8 milionów złotych sprzedane mają zostać zakłady produkcyjne Ursusa w Opalenicy (woj. wielkopolskie) i Dobrym Mieście (woj. warmińsko-mazurskie). Firma straciła ponadto prezesa. Spółka ma coraz więcej...

Zostali wyznaczeni sędzia komisarz oraz nadzorca sądowy uprawniony do przeprowadzenia restrukturyzacji. Wspólnie z tym drugim Zarząd Ursusa dopracowuje szczegóły rozwiązań dla wierzycieli.

"Głównymi założeniami planu restrukturyzacyjnego załączonego do wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego jest restrukturyzacja. Jej główną osią jest skonsolidowanie spółek URSUS S.A. i URSUS BUS S.A. w jeden podmiot, który wykorzystując efekt synergii będzie zajmował się produkcją i sprzedażą ciągników rolniczych oraz produkcją i sprzedażą miejskich autobusów zero i niskoemisyjnych, a także dezinwestycje polegające na sprzedaży wybranych elementów majątku trwałego emitenta, poprawa rentowności produkowanych i sprzedawanych wyrobów poprzez obniżenie własnych kosztów wytworzenia, dostosowanie struktury zatrudnienia do zmian zachodzących w spółce w ramach prowadzonego procesu, restrukturyzacja obecnego zadłużenia oraz redukcja kosztów prowadzenia działalności" - czytamy w raporcie firmy.

symfonia fabryki ursus, rosja, ursus, moskwa

Rosjanie z rozrzewnieniem wspominają warszawską fabrykę Ursusa

Pokaz filmu dokumentalnego "Symfonia Fabryki Ursus" reż. Jaśminy Wójcik odbędzie się 19 lutego o godz. 19.30 w moskiewskim Kinoteatrze Oktiabr. Polaków i Rosjan łączy wspólnota losów - mówi Eugeniusz...

Zapewnia jednocześnie, że priorytetem pozostaje przeprowadzenie przyspieszonego postępowania układowego (zgodnie z przepisami prawa restrukturyzacyjnego), gwarantującego przede wszystkim zabezpieczenie interesów wierzycieli.

"Aktualna kondycja spółki jest stabilna, żadne kroki związane z procesem ogłaszania upadłości nie są w tej chwili rozważane. Wypracowanie i zawarcie układu z wierzycielami oraz wprowadzenie niezbędnych zmian w funkcjonowaniu spółki będzie elementem, który zapewni jej stabilne funkcjonowanie w przyszłości" - podsumowano raport.

Postanowienie sądu to głęboki oddech dla Ursusa bowiem zapewnia pewnego rodzaju ochronę przed wierzycielami, by w spokojniejszych warunkach kontynuować restrukturyzację.

Docenili to inwestorzy giełdowi i zaraz po ogłoszeniu decyzji sądu notowania spółki podskoczyły nawet o kilkanaście procent.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj