Ursus zaskarży postanowienie sądu. Postępowanie układowe umorzone

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
24-08-2019,9:00 Aktualizacja: 24-08-2019,9:09
A A A

Umorzone zostało postępowanie układowe prowadzone wobec Ursusa w restrukturyzacji. Spółka zamierza zaskarżyć postanowienie sądu w tej sprawie.

"Zarząd Ursus S.A. w restrukturyzacji [...] otrzymał od nadzorcy sądowego pana Dariusza Wardy informację, że wydane zostało postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec spółki" - czytamy w komunikacie.

ursus, komornik w ursusie, lublin, opalenica, produkcja ciągników

Ursus zamyka fabryki i zwalnia pracowników

Ursus chce zamknąć dwie z trzech swoich fabryk - w Lublinie i wielkopolskiej Opalenicy. Pracę ma stracić grubo ponad 200 osób, w tym wszyscy z zakładu w stolicy Lubelszczyzny.   Firma ma ogromne zadłużenie, pieniędzy nie wystarcza nawet...

Jak podaje portal forsal.pl postanowienie jest nieprawomocne. Po doręczeniu do spółki postanowienie zostanie zaskarżone i zostaną podjęte wszelkie prawem przewidziane działania w celu osiągnięcia pozytywnego dla emitenta, wierzycieli i akcjonariuszy spółki rozstrzygnięcia w zakresie restrukturyzacji.

To nie jedyna zła decyzja dla Ursusa. Portal money.pl donosi bowiem, że sąd odmówił także otwarcia postępowania układowego wobec spółki zależnej, zajmującej się produkcją autobusów elektrycznych - Ursus Bus.

W kwietniu Ursus opublikował plan restrukturyzacyjny oraz propozycje układowe, które zakładają m.in. podział wierzycieli na kilka grup. Na poprawę rentowności biznesu miały pozwolić zmiany, m.in. ulokowanie produkcji w jednym miejscu, produkcja ograniczonego asortymentu, w tym zmiany dotyczące produkcji traktorów o mniejszej mocy u kooperantów z Korei Płd. i Turcji.

Plan zakładał w wariancie optymalnym wypracowanie w bieżącym roku nieco ponad 1 mln zł zysku netto. W 2020 miałby wzrosnąć do 10 mln zł. Tymczasem bilans ubiegłego roku jest ujemny - prawie 141 mln zł straty.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj