121 - 141 KM w nowych ciągnikach Kubota M6002

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
26-02-2020,13:10 Aktualizacja: 26-02-2020,13:05
A A A
Kubota M6002 to nowa seria ciągników japońskiego producenta reprezentowana przez trzy modele o mocach: 121 (M6122), 131 (M6132) i 141 KM (M6142).  Ich dostępność rynkowa przewidywana jest na drugą połowę 2020 roku.
 
W ciągnikach serii M6002 montowany jest 4-cylindrowy silnik Kubota o oznaczeniu 6108, który spełnia  normę emisji spalin Stage V.  Posiada on funkcję Power Boost, która chwilowo zwiększa moc o 20 KM w pracach transportowych. Minimalny okres obsługi (czyszczenia) filtra DPF został wydłużony z 3000 do 6000 godzin pracy silnika.
 
Xpress Restar, czyli hamulec ze sprzęgłem
 
Kubota M6002 ma całkowicie nowy układ przekazania napędu. Ciągnik wyposażono w skrzynię biegów powershift z 8 przełożeniami zmienianymi pod obciążeniem. Ponadto wszystkie modele oferują funkcję Xpress Restart, która umożliwia sterowanie sprzęgłem głównym za pomocą pedału hamulca. Kierowca może więc zatrzymać ciągnik używając tylko prawej nogi, co jest bardzo przydatne np. w czasie prac z ładowaczem czołowym.
 
Ciągnik M6002 posiada w standardzie 10 ledowych reflektorów roboczych oraz opcjonalne 6 dodatkowych reflektorów roboczych LED. Kabinę wyposażono ponadto w fotel Grammer klasy Premium. Nowy podłokietnik z wielofunkcyjnym dżojstikiem umożliwia zmianę kierunku jazdy, zarządzanie pamięcią obrotów silnika, TUZ-u oraz aktywowanie funkcji automatycznej pracy przekładni. Konsolę boczną, obsługującą wszystkie główne funkcje ciągnika, umieszczono po prawej stronie fotela operatora i pod tym samym kątem, co podłokietnik. System Bi-Speed zapewniający 4,5-metrowy promień zawracania, montowany jest w standardzie. Udźwig tylnego TUZ wynosi 7 000 kG, a wydatek pompy hydraulicznej 115 l/min. Zbiornik paliwa ma pojemność 230 l.
 
ciągnik autonomiczny kubota x tractor

Kubota X tractor - cross tractor wspierany sztuczną inteligencją

Kubota zaprezentowała autonomiczny ciągnik koncepcyjny, który ma mieć napęd elektryczny i pracować przy wsparciu sztucznej inteligencji. Uświetnił on obchody 130. rocznicy powstania japońskiej marki.   To nie pierwsze kroki na tym polu...
Wyświetlacz K-Monitor i Autosteer
 
Traktory Kubota M6002  można doposażyć w : 7-calowy wyświetlacz ISOBUS K-Monitor, automatyczny układ prowadzenia (Autosteer), tryb automatycznej pracy WOM ułatwiający wykonywanie uwroci, możliwość regulacji płynności  jego załączania z terminala i podłokietnika lub na zewnątrz ciągnika poprzez przycisk umieszczony na tylnym błotniku, nadbieg pozwalający jechać z prędkością 40 km/h przy 1640 obr./min. oraz tryb automatycznej zmiany biegów.
 
Nowa seria M6002 to całkowicie nowa koncepcja, w 100% stworzona przez firmę Kubota. M6002 zaspokaja większość potrzeb gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji mlecznej i o profilu mieszanym, którym zależy na mocy, wydajności, niskich kosztach eksploatacji, zwrotności, łatwości użytkowania i komforcie w połączeniu z trwałością i niezawodnością, z których słynie firma Kubota. Wybierając ten ciągnik, rolnicy będą mogli korzystać z rewelacyjnych funkcji takich jak Xpress Restart, wydajna, nowa skrzynia biegów powershift o 8 przełożeniach czy opatentowany system Bi-Speed firmy Kubota zapewniający 4,5-metrowy promień zawracania. Z dumą dodajemy nową serię ciągników M6002 do naszej oferty dla gospodarstw mleczarskich, hodowlano-uprawowych i dla profesjonalnych firm usługowych - mówi Germán Martínez, wiceprezes działu sprzedaży ciągników w Kubota Holding Europe.
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj