Wybitna locha z rekordową liczbą czynnych sutków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
15-04-2021,11:20 Aktualizacja: 15-04-2021,11:20
A A A
Lochy posiadają zazwyczaj 14-15 czynnych sutków. Rekordzistka wyhodowana w Brazylii posiada ich 23 sztuki.
 
Wyhodowana w Brazylii locha genetyki Choice z 23 sutkami funkcjonalnymi, ustanowiła nieoficjalny branżowy rekord.
 
Światowe standardy efektywności produkcyjnej rozwijają się w bardzo szybkim tempie. W efekcie na rynku dostępne są lochy o coraz większej plenności. 
 
Jednak wprowadzanie mamek zastępczych lub specjalnych odchowalni wiąże się z dodatkowymi wydatkami. Dlatego należy zwrócić uwagę na możliwości samodzielnego wykarmienia wszystkich urodzonych przez lochę prosiąt. 
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, półtusze wieprzowe, mięso wieprzowe, wieprzowina ena

Cena skupu tuczników w Polsce spadła

Żywiec wieprzowy w Polsce w tygodniu poprzedzającym święta Wielkiej Nocy odnotował spadek cen. W tym samym czasie tuczniki w Unii Europejskiej nieznacznie podrożały.    Zakłady objęte monitoringiem Zintegrowanego Systemu Rolniczej...
Przykładem zrównoważonej genetyki jest locha CG36, jedna z najpopularniejszych loch na polskim rynku. Odznacza się ona wysoką średnią liczby urodzonych prosiąt, która wynosi 16 sztuk. Posiada ona zazwyczaj ponad 16 czynnych sutków, przez co sama może wykarmić cały miot. 
 
Firma Choice wciąż dąży do udoskonalania genetyki swoich świń. Brazylijski oddział producenta, udostępnił oficjalnie informację o loszce wyhodowanej na jednej z tamtejszych ferm, u której odnotowano aż 23 sutki funkcyjne.
 
- CG36 od wielu lat wyznacza standardy efektywności produkcyjnej na rynku światowej hodowli - skomentował osiągnięcie Stanisław Niemyjski, prezes zarządu Choice Polska.
 
 - Nie akceptujemy sytuacji, w której locha rodzi więcej prosiąt niż posiada sutków funkcjonalnych. Uważamy, że zrównoważona hodowla powinna gwarantować równowagę pomiędzy tymi cechami. A proces selekcji, choć wolniejszy, będzie bardziej kompleksowy - podsumowuje prezes.
 
Lochy oraz prosięta wyprodukowane na bazie genetyki Choice posiadają dużą zdolności adaptacyjne do różnych warunków chowu, dlatego klimatyzują się na różnych kontynentach i w odmiennym środowisku. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA