Wirus ASF potwierdzony na Dominikanie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
01-08-2021,9:35 Aktualizacja: 31-07-2021,11:09
A A A
Afrykański pomór świń (ASF) został potwierdzony u trzody chlewnej w Republice Dominikany. Wirus został wykryty podczas pobierania próbek w ramach wspólnego programu nadzoru. 
 
ASF został potwierdzony przez Laboratorium Diagnostyki Zagranicznych Chorób Zwierząt Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) w próbkach pobranych od świń w Republice Dominikany. 
 
Tamtejsze ministerstwo rolnictwa podało, że wirus został wykryty w 389 próbkach pobranych od świń z prowincji Sánchez Ramírez i Montecristi.
 
Chiny, globalny rynek wieprzowiny, trzoda chlewna, ASF w Chinach, ceny, import,

To oni wpływają na globalny rynek wieprzowiny

Na globalnym rynku wieprzowiny od dłuższego czasu odnotowuje się duże wahania cen. To Chiny pozostają głównym czynnikiem, który może doprowadzić rynek do wzrostu lub gwałtownego załamania.   Światowy rynek wieprzowiny odnotowuje...
 
W prowincji Sánchez Ramírez, jak informuje portal 3trzy3.pl, żyje 15 tys. świń, podczas gdy w Montecristi jest ich około 4,6 tys. 
 
Po wykryciu wirusa zakazano transportu żywych i martwych świń do i z prowincji Sánchez Ramírez i Montecristi. Nakazano również przeprowadzenie kwarantanny w obu rejonach oraz czyszczenie i dezynfekcję zapowietrzonych miejsc, a także okresowe badania epidemiologiczne w dotkniętych chorobą prowincjach.
 
Wprowadzono również kontrole wojskowe nad wszystkimi strategicznymi punktami w obu prowincjach. Rozpoczęto także akcję informacyjną o zakazie przewozu świń żywych i poddanych ubojowi.
 
Na wieść o ognisku ASF, Stany Zjednoczone zakazały zarówno przywozu żywych świń, jak i produktów wieprzowych z Dominikany. Jednocześnie amerykański urząd celny i ochrony granic zwiększył kontrole lotów z Dominikany. Ma to zapobiec wwożeniu do USA zabronionych produktów. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA