Wieprzowina z magazynów prywatnego przechowywania trafi wkrótce na rynek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
06-04-2016,13:35 Aktualizacja: 06-04-2016,14:26
A A A

Podczas tegorocznej edycji mechanizmu dopłat do prywatnego przechowywania wieprzowiny, która trwała od 4 stycznia do 3 lutego do unijnych magazynów wprowadzono ok. 90 tys. ton produktów.

Dwie trzecie całkowitego wolumenu miało być przechowywane przez 3 miesiące. Większość z tej ilości trafiać będzie zatem ponownie na rynek od 17 kwietnia - informuje FAMMU/FAPA. Pozostała część wieprzowiny - magazynowana przez 4 lub 5 miesięcy - trafi do sprzedaży w drugiej połowie maja i w czerwcu.

tuczniki, UE, wieprzowina, produkcja świń

Rośnie eksport polskiej wieprzowiny do krajów Wspólnoty

Wieprzowina podlegająca handlowi wewnątrz Wspólnoty stanowi aż 5,5 mln ton tj. niemal jedną czwartą całej produkcji tego mięsa w UE. 90 proc. wszystkich transakcji pochodziło z siedmiu krajów - informuje brytyjska organizacja...

W marcu ceny mięsa w UE zaczęły rosnąć z uwagi na wzmożony popyt przed Świętami Wielkanocnymi. Pojawienie się na rynku wieprzowiny z magazynów w kwietniu i maju może jednak odwrócić tą tendencję. Wolumen, który trafi do sprzedaży będzie równy 3 proc. miesięcznej produkcji unijnej.

Jeśli popyt wewnętrzny i zagraniczny tego nie wchłonie stawki za ten gatunek mięsa zaczną ponownie spadać, co spowoduje zwiększenie nacisków na Komisję Europejską na wznowienie mechanizmu prywatnego przechowywania.

Komisja rozważa już przywrócenie dopłat w ramach pakietu nadzwyczajnych środków wsparcia unijnych rynków rolnych znajdujących się w kryzysie.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA