W USA rusza kampania informacyjna dotycząca ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-06-2022,11:25 Aktualizacja: 21-06-2022,11:23
A A A
Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) wprowadza nowe działania, których celem jest zapobieganie wprowadzania i rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń (ASF) w USA. Pojawienie się choroby w tym kraju może spowodować straty w wysokości 50 mld dolarów w ciągu 10 lat.
 
Stany Zjednoczone ogłosiły 15 czerwca nowe działania mające zapobiec wprowadzaniu i rozprzestrzenianiu się afrykańskiego pomoru świń, które zostały opracowane przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych.
 
Kampania informacyjna o nazwie "Chroń nasze świnie" będzie wspierać komercyjnych producentów wieprzowiny, weterynarzy i właścicieli świń. Jej celem jest zwiększenie świadomości osób z branży, co ma pomóc w ochronie świń przed infekcją wirusem ASF.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Ceny tuczników w najbliższych tygodniach mogą wzrosnąć

Pogłowie trzody chlewnej w krajach Unii Europejskiej spada. Mniejsza podaż tuczników może w najbliższym czasie wpłynąć na długo oczekiwane wzrosty cen.    Popyt na wieprzowinę wzrósł szczególnie w południowych krajach...
W tym celu powstała strona internetowa, gdzie będzie można znaleźć informacje o chorobie oraz plakaty do pobrania, filmy instruktażowe, grafiki do udostępniania w mediach społecznościowych, interaktywny przewodnik dotyczący bezpieczeństwa biologicznego i najnowsze aktualizacje dotyczące ASF.
 
Stany Zjednoczone są jednym z największych krajów na świecie pod względem produkcji wieprzowiny i drugim co do wielkości eksportu tego rodzaju mięsa. Pojawienie się ASF, jak podaje pigprogress.net, może kosztować ten kraj nawet 50 mld dolarów w ciągu 10 lat po pojawieniu się choroby. 
 
Eksperci z USDA przyznają, że jeśli wirus pojawi się w USA, może spustoszyć populację świń oraz krajowy przemysł wieprzowy, a także społeczności rolnicze. 
 
W Stanach Zjednoczonych ruszył również program o nazwie "Wyzwanie Innowacji Przemysłu Wieprzowego". Jego celem jest opracowanie nowych metody zarządzania stadem i ograniczenia śmiertelności świń z powodu chorób obcych w gospodarstwie. Program został opracowany przez Pork Checkoff.
 
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2022

Hoduj z głową bydło:

-Delikatne jersyki

-Zysk z mleka i z pierwiastek

-Odmiana ma znaczenie

-Dba o rozród i szybki postęp

-Niedoceniona słoma

 

PRENUMERATA