Tuczniki w Niemczech kosztują tyle samo co przed tygodniem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-03-2018,11:10 Aktualizacja: 23-03-2018,10:58
A A A
Cena żywca wieprzowego w Niemczech w ciągu poprzednich dwóch tygodni spadła o 10 centów za kilogram wagi bitej ciepłej. W notowaniach z 21 marca cena tuczników ustabilizowała się i pozostała na poziomie sprzed tygodnia.
 
Ceny tuczników w Niemczech w zeszłym tygodniu znalazły się pod wpływem silnej presji ze strony zakładów ubojowych, co znalazło odzwierciedlenie w ich spadku o 4 centy. Była to druga z rzędu obniżka.
 
cena żywca wieprzowego, żywiec wieprzowy, wieprzowina, trzoda chlewna, hodowla świń

Żywiec wieprzowy drożeje. Resort podał najnowsze dane

W ostatnich tygodniach w Polsce rośnie cena skupu żywca wieprzowego. Według danych ministerstwa rolnictwa w pierwszym tygodniu marca kilogram kosztował przeciętnie 4,76 zł netto. To o 14,4 proc. więcej niż cztery tygodnie wcześniej.  ...
Żywiec wieprzowy w Austrii i Belgii potaniał o podobną wartość, a w Holandii o 3 centy. Ceny na tym samym poziomie odnotowano w Hiszpanii i Francji oraz w Danii, gdzie od trzech tygodni rolnicy za tuczniki otrzymują tyle samo pieniędzy. 
 
Duże zmiany w trendach cenowych krajów unijnych sprawiły, że różnica pomiędzy notowaniami w Hiszpanii i Holandii wyniosła aż 21 centów. 
 
W tym tygodniu w Niemczech presja na cenę ze strony zakładów ubojowych spadła. W notowaniach z 21 marca utrzymała się ona na poziomie 1,45 euro za kilogram wagi bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daję około 6,11 zł - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie VEZG.
 
W Stanach Zjednoczonych w ostatnim tygodniu waga ubojowa tuczników była niższa niż przed tygodniem. Aby ceny żywca poszły w górę ich waga ubojowa powinna spadać podobnie jak liczba ubijanych sztuk. Obecnie tuczniki w tym kraju kosztują 72,5 centów za funt (około 2,5 zł).
 
Z kolei ceny prosiąt utrzymują się na relatywnie wysokim poziomie i za sztukę 18 kg trzeba obecnie zapłacić 84,54 dolarów (około 289 zł).
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA