Tuczniki droższe w innych krajach. W Niemczech bez zmian

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
18-02-2019,16:00 Aktualizacja: 18-02-2019,15:11
A A A

Tuczniki podrożały w Niemczech wskutek mniejszej podaży żywca na rynku. Sytuacja ta natychmiast wpłynęła na podwyżki ich ceny w wielu krajach Unii Europejskiej.

Ceny żywca wieprzowego, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, wzrosły w Hiszpanii, Danii, Francji, Belgii, Austrii i Wielkiej Brytanii.

Tuczniki w Hiszpanii wg notowań z 14 lutego kosztowały 1,09 euro za kg żywca tj. około 4,7 zł/kg. W Danii zakłady płaciły 8,50 DKK/kg wbc tj. ok. 4,93 zł/lg. We Francji było to 1,17 euro za kg tuszy 56 proc. mięsa chudego tj. ok. 5 zł/kg.

wirus asf, przypadek asf, padłe dziki, ASF

Myśliwi strzelają, ale większość dzików pada wskutek zakażenia

Główny lekarz weterynarii potwierdził kolejne 44 przypadki afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski. Od początku stycznia odnotowano ich już 349. Na 44 nowe przypadki ASF składa się 69 martwych dzików, z...

Ceny tuczników w Belgii za żywiec wynosiły 0,98 euro za kg tj. około 3,85 zł/kg.

Zakłady mięsne w Polsce wg notowań ministerstwa rolnictwa z 14 lutego płaciły hodowcom 5,48 zł/kg wbc oraz 4,13 zł za kg żywca.

Niemieckie ubojnie, jak podaje KZP-PTCH, nie zaakceptowały ustalonej ceny i prowadziły skup według własnych cenników. Uważają one, że rynek jest odpowiednio zaopatrzony w surowiec.

Zakłady mięsne utrzymały więc w kolejnym tygodniu tę samą cenę tj. 1,40 euro/kg wbc tj. około 6 zł/kg w wadze bitej ciepłej.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA