Światowy popyt na wieprzowinę wzrośnie?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-02-2021,18:30 Aktualizacja: 05-02-2021,18:48
A A A
Według Rabobanku w bieżącym roku można spodziewać się zwiększenia popytu na mięso wieprzowe. Z kolei największą podaż wieprzowiny odnotuje się w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej.
 
Globalny rynek mięsa wieprzowego nadal pozostaje pod presją afrykańskiego pomoru świń (ASF), który mocno wpływa na produkcję wieprzowiny w Azji i Europie. Oddziałuje on również na globalne przepływy handlowe – informuje portal 3trzy3.pl.
 
Kolejnym problemem jest zakłócenie łańcuchów dostaw od producentów po konsumentów z powodu pandemii koronawirusa.
 
Mimo tych utrudnień, według prognoz Rabobanku, ze względu na ożywienie gospodarcze popyt w 2021 r. wzrośnie w większości regionów.
 
ceny tuczników, produkcja wieprzowiny, koronawirus, żywiec wieprzowy, eksport wieprzowiny, hodowcy świń, ASF, Covid-19

Ceny tuczników lekko w górę, ale to nie wystarczy

Rynek wieprzowiny w Unii Europejskiej wciąż pozostaje w stagnacji. Niskie ceny skupu tuczników wynikające z pandemii Covid-19, a w Niemczech również z powodu ASF powodują, że hodowcy wciąż ponoszą straty. Notowania tuczników,...
Globalna podaż wieprzowiny wzrośnie w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej, ale napotka większe wyzwania w Europie. 
 
W bieżącym roku spodziewane jest ograniczenie chińskiego importu, co będzie miało konsekwencje dla reszty świata. Wpłynie to głównie na kraje europejskie, gdzie zakazy handlu w przypadku Niemiec zwiększają lokalną podaż i wpływają na rynek i spadki cen.
 
W Stanach Zjednoczonych silny popyt krajowy i eksportowy będzie sprzyjał dalszemu utrzymaniu się cen wieprzowiny. Jednak rosnące koszty pasz mogą wpłynąć na marże.
 
Według prognoz w Europie produkcja wieprzowiny utrzyma się na stałym poziomie lub nieznacznie spadnie. Będzie to efekt niższego popytu eksportowego i powolnej odbudowy lokalnego popytu z powodu Covid-19 oraz zagrożenia ze strony ASF w Europie Wschodniej i Niemczech.
 
W Brazylii oczekuje się, że produkcja wieprzowiny wzrośnie o 2,5% w 2021 r. w odpowiedzi na ożywienie lokalnego popytu.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA