Stagnacja na niemieckim rynku. Cena tuczników i warchlaków bez zmian

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-07-2019,9:30 Aktualizacja: 08-07-2019,9:25
A A A
Notowania tuczników w Niemczech czwarty raz z rzędu pozostały bez zmian. Stagnacja cen dotyczy również warchlaków, za które trzeba zapłacić 64 euro za sztukę, czyli tyle samo co w poprzednich notowaniach. 
 
Liczba tuczników oferowanych w Unii Europejskiej do uboju zmniejszyła się odpowiednio do popytu zakładów  przetwórczych. 
 
Przyrosty zwierząt z uwagi na panujące upały zmniejszyły się, co wpłynęło na spadek wagi ubojowej. Jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, jedynie kraje z południa kontynentu notują zwiększony popyt na mięso wieprzowe z powodu dużej liczby odwiedzających turystów.
 
cło, szynki, mięso, kiełbasy, USA

USA chce wprowadzić dodatkowe cła na szynki i kiełbasy z UE

Biuro Przedstawiciela Handlowego USA (USTR) wydało do publicznej wiadomości listę produktów, które mogą potencjalnie podlegać dodatkowym opłatom celnym. Znalazło się na niej mięso wieprzowe, szynki i kiełbasy.   USTR wydało do...
Cena tuczników w Niemczech w notowaniach dużej giełdy (VEZG) z 3 lipca po raz czwarty z rzędu nie zmieniła się i pozostała na poziomie 1,83 euro za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). W przeliczeniu na polską walutę daje to około 7,76 zł za kg. 
 
Cena ta obowiązuje od 4 do 10 lipca. Jej stabilizacja jest spowodowana głównie dużymi zapasami wieprzowiny, które wciąż zalegają w niemieckich chłodniach. Ponadto na początku wakacji popyt na wieprzowinę w tym kraju zazwyczaj maleje.  
 
W opublikowanych dwa dni później (5 lipca) notowaniach niemieckiej małej giełdy ceny również pozostały bez zmian i utrzymały się na poziomie 1,92 euro za kg wbc. W przeliczeniu na naszą walutę jest to około 8,14 zł za kg.
 
Na aukcji wystawiono 1645 tuczników w 211 partiach z czego sprzedano wszystkie, podaje portal warchlaki.com.
 
Tego samego dnia opublikowano w Niemczech notowania warchlaków, których cena podobnie jak wieprzowiny, nie zmieniła się. Producenci za sztukę muszą zapłacić 64 euro, czyli około 271 zł. Cena ta obowiązuje od 8 do 14 lipca.
 
Do dalszego wzrostu ceny niezbędny jest nowy impuls z Azji. Według wstępnych szacunków rezerwy mięsa wieprzowego w Chinach wyczerpią się jesienią tego roku.
 
W związku z tym przewiduje się, że władze chińskie w obawie przed rosnącymi cenami podejmą decyzje o masowym imporcie mięsa wieprzowego do tego kraju.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA