Spadek cen tuczników wyhamował?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-08-2020,11:00 Aktualizacja: 10-08-2020,10:43
A A A
Ceny skupu żywca wieprzowego spadały od końca maja bieżącego roku. W trzecim tygodniu lipca trend ten został zahamowany, a notowania tuczników w Polsce wzrosły o 7%. 
 
Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa informuje, że ceny zakupu żywca wieprzowego w przedostatnim tygodniu lipca wzrosły.
 
Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW za trzodę chlewną dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,87 zł za kg.
 
Cena ta była o 7% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 9% niższa niż przed miesiącem oraz o 10% niższa w odniesieniu do notowań sprzed roku. 
 
pogłowie trzody chlewnej w Chinach, odbudowa pogłowia, afrykański pomór świń, ASF, ceny trzody chlewnej,

Chiny odbudują pogłowie świń w ciągu 5 lat?

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) prognozuje, że produkcja wieprzowiny w Chinach powróci do poziomów z 2017 r. w ciągu najbliższych 5 lat. Za drastyczny spadek pogłowia trzody chlewnej w...
Po trzech tygodniach spadku odnotowano także wzrost cen zakupu świń rzeźnych w Unii Europejskiej. 
 
W dniach 20-26 lipca dostawcy za świnie rzeźne klasy E otrzymywali średnio 149,90 euro za 100 kg masy poubojowej schłodzonej, czyli około 660,76 złotych za 100 kg.
 
Cena ta była o 1% wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 8% niższa niż przed miesiącem oraz o 13% niższa niż przed rokiem. 
 
Świnie rzeźne tej klasy w Polsce kosztowały w przeliczeniu na unijną walutę 144,05 euro za 100 kg, czyli około 634,97 złotych za 100 kg. Było to o 4% mniej niż wynosiła średnia w Unii Europejskiej.
 
Jednocześnie cena uzyskiwana przez krajowych hodowców była o 5% niższa niż w Niemczech i o 9% niższa niż w Danii, ale o 11% wyższa niż w Niderlandach. 
 
Ceny zbytu mięsa wieprzowego w Polsce w dniach 20–26 lipca wzrosły o 3% do 7,00 zł za kg. 
 
Jednocześnie cena ta była o 11% niższa niż przed miesiącem oraz o 13% niższa niż przed rokiem.
 
W trzecim tygodniu lipca prosięta na targowiskach kosztowały 258,83 złotych za sztukę i były o 6,83 złotych droższe niż w poprzednich notowaniach. 
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jest sukces czy go nie ma?

-Eliminują muchy na dobre

-Kaszel w chlewni

-Cykl zamknięty na życie

-Koronowirus w wieprzowinie?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wracamy do normalności

-Shredlage w praktyce

-Za i przeciw tłustej diecie

-Uwaga na stres cieplny

-Jak uniknąć podgrzania?

PRENUMERATA