Niewielkie wahania cen tuczników w UE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-09-2019,14:55 Aktualizacja: 11-09-2019,15:03
A A A
W wielu krajach Unii Europejskiej zwiększona podaż żywca wieprzowego została zrównoważona przez wzrost popytu na surowiec. Efektem tego jest stabilna cena tuczników w większości państw unijnych.
 
Okres powakacyjny tradycyjnie jak co roku przyniósł wzrost liczby ubojów żywca wieprzowego.
 
Turyści po powrocie z europejskich kurortów położonych na południu kontynentu zaczęli napędzać popyt w krajach Europy Centralnej i Północnej - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
APŻ, De Heus, trzoda chlewna, żywienie

O zasadach płynnego żywienia dyskutowano w Toruniu

Zasady płynnego żywienia trzody chlewnej w stadzie podstawowym oraz w praktyce. To wiodące tematy ósmej edycji Akademii Płynnego Żywienia.    Hodowcy i producenci trzody chlewnej spotkali się 9 września w Toruniu na ósmej...
Według danych rynkowych większa oferta tuczników z przeznaczeniem na ubój nie wprowadziła zmian w cennikach zakładów przetwórczych w 36. tygodniu. 
 
Ceny pozostały niezmienione w Holandii, Danii, Austrii i Wielkiej Brytanii. Z kolei słabszy popyt w Belgii spowodował spadek ceny tuczników o prawie 3 centy za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). 
 
We Francji cena wzrosła o 1 cent za kg wbc, a w Hiszpanii, gdzie konsumpcja wieprzowiny sezonowo spada z powodu końca okresu wakacyjnego, ceny utrzymała się dzięki rosnącemu eksportowi do Chin. 
 
Łączny eksport z państw unijnych do Chin w ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku wyniósł według Meat Market Observatory 966 tys. ton. Jest to o 42 proc. więcej w porównaniu z tym samym okresem 2018 r.
 
W minionym tygodniach w Niemczech wzrosła liczba ubijanych świń. Jednocześnie zwiększył się popyt ubojni na surowiec.
 
W notowaniach dużej giełdy z dnia 4 września cena w Niemczech wyniosła 1,85 euro za kg wbc (8,02 zł), co oznacza brak zmian w stosunku do ubiegłego tygodnia.
 
W Danii 5 września opublikowano notowania Danish Crown. Cena żywca również utrzymała się na poziomie sprzed tygodnia i wyniosła 12 koron duńskich. W przeliczeniu na polską walutę daje to około 6,98 złotych za kg wbc. 
 
Cena ta obowiązuje w 37 tygodniu bieżącego roku - informuje portal warchlaki.com.
 
W Niemczech opublikowano 6 września notowania małej giełdy. Cena tuczników wzrosła tam o 2 centy do wartości 1,94 euro za kg wbc (8,42 zł).
 
Na aukcji wystawiono 2008 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii, czyli łącznie 1838 sztuk.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA