Niemal 1000 świń z ASF trafiło do Wietnamu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
07-06-2021,9:50 Aktualizacja: 08-06-2021,9:49
A A A
Wietnam wstrzymał import trzody chlewnej z Tajlandii. Władze kraju twierdzą, że znaleziono prawie 1000 świń, u których potwierdzono obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).
 
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wietnamu podjęło decyzję o czasowym zawieszeniu importu żywych świń z Tajlandii. Jest to efekt wykrycia w dostawie 980 świń wirusa ASF.
 
Zakaz będzie obowiązywał od 30 czerwca 2021 r., a więc żywiec wieprzowy, będzie mógł być transportowany do Wietnamu do 29 czerwca. Jednak wszystkie przekraczające granice świnie będą pod ścisłą kontrolą służb weterynaryjnych.
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Ceny tuczników w Polsce też rosną?

Tuczniki w Niemczech w ciągu tygodnia podrożały o kolejne 3 centy za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). W wielu krajach Unii Europejskiej mimo stabilizacji cen uczestnicy rynku zachowują dużo optymizmu i oczekują dalszych ich wzrostów. ...
Ministerstwo przydzieliło Departamentowi Zdrowia Zwierząt koordynację z właściwym organem Tajlandii. Celem tych działań jest ocena sytuacji epidemicznej w Tajlandii i rozważenia zezwolenia na import tajskich świń.
 
W ubiegłym roku Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, jak podaje portal euromeatnews.com, zezwoliło na import żywca wieprzowego z Tajlandii do Wietnamu od 12 czerwca 2020 r. Zwierzęta trafiały zarówno do hodowli jak i do ubojni. Miało to na celu zbilansowanie podaży i popytu na wieprzowinę na lokalnym rynku.
 
W 2020 roku Wietnam sprowadził z Tajlandii 447,6 tys. żywych świń, co odpowiada 44,8 tys. ton mięsa i 34,6 tys. świń hodowlanych. 
 
Wietnam zmaga się z wirusem ASF od lutego 2019 r., a zapotrzebowanie na import stale rosło w ciągu ostatnich dwóch lat. 
 
W zeszłym roku kraj sprowadził ponad 225 tys. ton wieprzowiny. Było to o 260% więcej niż w 2019 r. Import w pierwszym kwartale bieżącego roku wyniósł 34,6 tys. ton wieprzowiny. Było to o 101% więcej niż w 2020 r.
 
Głównymi dostawcami na wietnamski rynek jest Rosja, Polska, Brazylia, Kanada, USA, Niemcy i Hiszpania.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA