Na niemieckiej dużej giełdzie ceny tuczników bez zmian

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-05-2019,11:00 Aktualizacja: 23-05-2019,10:11
A A A
Ceny żywca wieprzowego w Niemczech w bieżącym tygodniu na małej giełdzie wzrosły o 1 cent za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). Z kolei na dużej giełdzie pozostały na poziomie sprzed tygodnia. 
 
Niemcy opublikowały 21 maja notowania tuczników tzw. małej giełdy (ISW). Na aukcji wystawiono 2075 zwierząt w 14 partiach z czego sprzedano 13 partii i łącznie 1895 sztuk, podaje portal warchlaki.com.pl.
 
Ustalona cena jest o 1 cent wyższa niż przed tygodniem i wyniosła 1,89 euro za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę jest to około 8,14 złotych.
 
cena tuczników, Chiny, pogłowie macior, import wieprzowiny

Wysokie ceny tuczników mogą się utrzymać co najmniej do jesieni

Wieprzowina w sierpniu w Chinach jest sezonowo spożywana w większych ilościach. Tym samym jej ceny mogą w tym czasie wzrosnąć, podobnie jak import tego mięsa między innymi z Unii Europejskiej. "Wzrost cen oraz niewystarczająca podaż...
Dzień później (22 maja) Niemcy opublikowały notowania dużej giełdy (VEZG). Ustalona cena jest odnośnikiem dla całego polskiego przemysłu mięsnego produkcji i przetwórstwa trzody chlewnej. Jest również często ceną bazową w kontraktach na skup tuczników lub handlu mięsem.
 
W najnowszych notowaniach żywiec wieprzowy nie zmienił swojej ceny. Pozostała ona na poziomie 1,80 euro za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę jest to 7,76 złotych.
 
Notowania te obowiązują od 23 do 29 maja bieżącego roku. 
 
Zdaniem ekspertów obecna sytuacja na rynku tuczników nie zaprzecza dalszym wzrostom cen. Wręcz przeciwnie, można spodziewać się podwyżek, choć trudno jednoznacznie stwierdzić ile mogą one wynieść. 
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu