Można ubiegać się o refundację wydatków na bioasekurację

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-08-2021,8:00 Aktualizacja: 07-08-2021,20:59
A A A

Rolnicy, którzy utrzymują trzodę chlewną do 27 sierpnia mogą ubiegać się o refundację do 50 proc. wydatków poniesionych na działania bioasekuracyjne - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Dofinansowanie obejmuje zakup: mat dezynfekcyjnych, sprzętu do wykonywania zabiegów dezynfekcyjnych, dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych oraz produktów biobójczych, środków dezynsekcyjnych lub deratyzacyjnych, odzieży ochronnej i obuwia ochronnego.

walka z asf w polsce, Grzegorz Puda, Program odbudowy gospodarstw po ASF

Pięć filarów pomocy dla hodowców świń w związku z ASF

Minister Grzegorz Puda uruchamia program dla gospodarstw utrzymujących świnie w związku z ASF - przekazał resort rolnictwa. Na wsparcie pójdzie 200 milionów złotych. Resort przypomniał, że obejmuje on istniejące, zmodyfikowane oraz...

Jak podano, środki będzie można przeznaczyć również na zabezpieczenie przed dostępem zwierząt domowych budynków, w których przetrzymywane są świnie.

Agencja poinformowała, że do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć m.in. oryginały lub kopie faktur, rachunków, umów, które uwierzytelniają wydatki, oraz dowody zapłaty potwierdzające ich poniesienie do dnia zakończenia terminu składania wniosków w danym roku kalendarzowym.

Konieczne jest również oświadczenie o liczbie świń utrzymywanych w gospodarstwie, oświadczenia albo zaświadczenia dotyczące pomocy de minimis lub pomocy de minimis w rolnictwie.

Dokumenty należy złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Można to zrobić osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysyłając przesyłkę rejestrowaną Poczty Polskiej.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA