Locha musi mieć dodatkowy kolczyk?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-04-2020,16:45 Aktualizacja: 20-04-2020,14:30
A A A
Rolnik ubiegający się o płatność w ramach programu ”Dobrostan zwierząt” musi zaopatrzyć lochy w kolczyki z indywidualnym numerem identyfikacyjnym. Oznakowanie to należy zgłosić do ARiMR w terminie 7 dni. 
 
Program ”Dobrostan zwierząt” składa się z wariantu 1.1 polegającym na zwiększeniu powierzchni dostępnej dla loch w budynkach oraz wariantu 1.3, który polega na umożliwieniu dostępu do wybiegów.
 
Rolnicy, którzy chcą skorzystać z dofinansowania są zobowiązani do oznakowania loch kolczykami z indywidualnym numerem identyfikacyjnym.
 
Oznakowanie to, jak informuje Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, jest oznakowaniem dodatkowym, wymaganym przy ubieganiu się o środki finansowe w ramach tego działania.
 
ASF, afrykański pomór świń, Chiny, odbudowa pogłowia trzody chlewnej, nowe ogniska ASF, import macior i knurów,

ASF. Kolejne ogniska choroby w Chinach

Odbudowa pogłowia świń w Chinach trwa, a państwo to importuje z Europy żywe maciory i knury. Jednak mimo podjęcia środków bioasekuracji odnotowano tam kolejne ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF).    Chiny próbują...
Indywidualny numer identyfikacyjny lochy jest niepowtarzalny i składa się z 9-cyfrowego numeru producenta oraz kolejnego numeru lochy danego producenta (6 cyfr).
 
Zwierzęciu zadeklarowanemu do wniosku o płatność zakłada się kolczyk na lewej lub prawej małżowinie usznej w sposób pozwalający na łatwe odczytanie numeru umieszczonego na kolczyku.
 
Oznakowanie to należy w terminie 7 dni zgłosić kierownikowi biura powiatowego ARiMR na odpowiednim formularzu dostępnym w biurach agencji lub na stronie internetowej.
 
Kolczyki zamawia się bezpośrednio u ich dostawcy, tak jak w przypadku tych do znakowania świń z numerem siedziby stada.
 
W przypadku uszkodzenia lub zagubienia przez lochę kolczyka należy oznakować ją kolczykiem z kolejnym wolnym dla danego gospodarstwa numerem identyfikacyjnym oraz zgłosić ten fakt w terminie 7 dni.
 
Posiadacz lochy, która została oznakowana kolczykiem z indywidualnym numerem identyfikacyjnym ma obowiązek podawania tego numeru przy zgłaszaniu kierownikowi biura powiatowego ARiMR kupna, sprzedaży lub przemieszczenia do innej siedziby stada, uboju, zabicia lub padnięcia lochy.
 
Na obszarze zapowietrzonym, zagrożonym lub innym obszarze podlegającym ograniczeniom oznakowanie lochy oraz zmianę tego oznakowania należy zgłosić w terminie 2 dni.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA