Liczba macior w Niemczech najniższa w historii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
27-12-2018,13:40 Aktualizacja: 27-12-2018,13:40
A A A

Pogłowie trzody chlewnej w Niemczech w listopadzie 2018 roku liczyło 26,44 mln sztuk. To o 4,1 proc. mniej niż w tym samym czasie w 2017 roku.

Pogłowie świń w Niemczech według tamtejszego urzędu statystycznego, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie ISN, jest najniższe od listopada 2004 roku.

Maciory to grupa zwierząt, w której odnotowano najwyższy spadek. Ich liczba w listopadzie br. wyniosła 1,83 mln sztuk. To o 3,8 proc. mniej niż w listopadzie 2017 roku.

wieprzowina, mięso wieprzowe, trzoda chlewna, eksport wieprzowiny

Eksport wieprzowiny z UE rośnie, ale jego wartość maleje

W ostatnim okresie 2018 roku poziom eksportu wieprzowiny z Unii Europejskiej do krajów trzecich wzrósł. W październiku wyniósł on 10,4 proc. w stosunku rok do roku. Eksport wieprzowiny, jak informuje Krajowy Związek...

Pogłowie macior, jak podaje ISN, jest tym samym najniższe w historii tego kraju.

Pogłowie w grupie prosiąt oraz tuczników do wagi 50 kg w Niemczech również zmalało. W pierwszym przypadku spadek wyniósł 3,9 proc. w stosunku do maja 2018 roku, a w drugim 2,1 proc. Jedynie pogłowie tuczników powyżej 50 kg wagi ciała pozostało bez zmian.

Liczba gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną w Niemczech w listopadzie 2018 roku również spadła. W tym czasie u naszych zachodnich sąsiadów było ich 22,4 tys. To o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

aplikacja, WildwineTip, padłe dziki, Dania

Aplikacja pozwoli identyfikować martwe dziki

Hodowcy i producenci trzody chlewnej w Danii będą mogli korzystać z nowej aplikacji, którą przedstawiło Ministerstwo Środowiska i Żywności Królestwa Danii. Aplikacja nazywa się WildwineTip. Jak informuje portal 3trzy3, pozwala ona...

Pogłowie trzody chlewnej w USA, jak podaje KZP-PTCH na podstawie raportu USDA opublikowanego 1 grudnia 2018, nieznacznie wzrosło, zwłaszcza w grupie macior.

Liczba macior w porównaniu do 2017 roku wzrosła tam o 2 procent. Wpłynęły na to prawdopodobnie niskie ceny wieprzowiny w ostatnim półroczu.

Pogłowie tuczników w USA wzrosło o 1,3 mln szt. tj. o 2 procent rok do roku. Średnia waga ubijanych sztuk zmalała o 4 funty (1,81 kg) w stosunku do tej notowanej w ubiegłym roku.

W Stanach Zjednoczonych rośnie zapotrzebowanie na prosięta. W ostatnim tygodniu ich cena wyniosła 75,10 dolarów za 18 kg sztukę tj. około 280 zł.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA