Łamią zakazane praktyki, by wybić dziki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (ala) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2019,9:50 Aktualizacja: 17-08-2019,10:27
A A A
Państwowy nadzór weterynaryjny Słowacji wezwał myśliwych do intensywnego odstrzału dzików po stwierdzeniu w tym tygodniu afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzika upolowanego na wschodzie kraju przy granicy z Węgrami - podały w piątek słowackie media.
 
By ułatwić to zadanie, myśliwym zezwolono na praktyki zakazane prawem łowieckim, jak wykorzystywanie przy strzelaniu do dzików sztucznego oświetlenia. Na dziki mogą obecnie polować również ci myśliwi, którzy nie są do tego uprawnieni.
 
Dozwolone jest również polowanie na terenach rolniczych w czasie prowadzenia prac polowych, ale musi się na to zgodzić właściciel terenu - poinformowała słowacka komercyjna telewizja Markiza.
 
W ostatnim czasie na Słowacji kilkakrotnie wykryto ASF u trzody chlewnej, po raz pierwszy pod koniec lipca w gminie Strażne na południowym wschodzie państwa. W każdym takim przypadku przeprowadza się likwidację wszystkich świń w dotkniętej zarazą hodowli oraz w okolicy. 
 
 
  •  Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2023

Hoduj z głową świnie:

-ASF we Włoszech

-Okiem doradcy

-Co nowego w branży?

-Fitobiotyki dla świń

-Termowizja w chlewni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA