Kanadyjska branża trzody chlewnej otrzyma wsparcie finansowe

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
06-01-2022,9:10 Aktualizacja: 05-01-2022,13:52
A A A
Wsparcie w wysokości 4,6 mln dolarów ma trafić do producentów wieprzowiny oraz być przeznaczone na rozwój rynku i ochronę przed afrykańskim pomorem świń (ASF). Kanadyjski projekt zostanie sfinansowany z federalnego programu AgriAssurance.
 
Branża trzody chlewnej w Kanadzie może liczyć na wsparcie w wysokości ponad 4,6 mln dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone na trzy projekty.
 
Inwestycja przekraczająca 3,2 mln dolarów ma wesprzeć rozwój eksportu w celu utrzymania i poprawy dostępu do rynków międzynarodowych oraz opracowania działań promocyjnych i narzędzi w celu zwiększenia udziału na rynkach priorytetowych.
 
wieprzowina, import na filipiny, mięso wieprzowe, wzrost importu

Filipiny biją rekord w imporcie wieprzowiny

Filipiny w okresie od stycznia do listopada 2021 r. sprowadziły 1,1 mln ton mięsa. Jest to wzrost o 32% w porównaniu z tym samym okresem 2020 r.    Import mięsa na Filipiny od stycznia do listopada przekroczył już całoroczny...
Finansowanie w wysokości ponad 550 tys. dolarów, jak podaje 3trzy3.pl, będzie przeznaczone na krajowe działania marketingowe Canadian Pork Council w celu zwiększenia konsumpcji wieprzowiny. 
 
Wsparcie to ma również za zadanie wsparcie prac na rzecz wzmocnienia stosunków międzynarodowych i koordynacji z członkami w całym łańcuchu dostaw. Projekty te są wspierane w ramach federalnego programu marketingu rolnego.
 
Budżet w wysokości 850 tys. dolarów ma pomóc branży w zapobieganiu i przygotowaniu się na ASF. 
 
Działanie opiera się na wcześniej ogłoszonym finansowaniu w wysokości ponad 3,8 mln dolarów przeznaczonych na platformę Canadian Pork Excellence, która łączy trzy główne programy w gospodarstwie: PigSAFE program bezpieczeństwa żywności i bezpieczeństwa biologicznego, PigCARE program opieki nad zwierzętami oraz PigTRACE program identyfikowalności. 
 
Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA