Kanada odnotowuje kolejny wzrost pogłowia trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
10-04-2017,12:30 Aktualizacja: 10-04-2017,11:43
A A A
Pogłowie trzody chlewnej w Kanadzie zwiększyło się już czwarty rok z rzędu. Liczba świń na początku stycznia wzrosła o 2 proc. i wyniosła 13,7 mln sztuk – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Liczba warchlaków w stosunku do stanu sprzed roku zwiększyła się o 3 proc., a tuczników o 2 proc., co świadczy o nadchodzącym wzroście liczby ubojów już w pierwszej połowie bieżącego roku. 
 
pogłowie świń, USA, USDA

Pogłowie świń w USA wzrosło o 4 procent

Pogłowie świń w Stanach Zjednoczonych na dzień 1 marca br. według raportu USDA wzrosło. Liczba tuczników w skali roku zwiększyła się o 2 754 tys. sztuk, a macior o 88 tys. sztuk – informuje Krajowy Związek Pracodawców...
Produkcja żywca wieprzowego w Kanadzie zwiększy się, ale sytuacja na tamtejszym rynku tuczników może poprawić się dzięki spodziewanemu wzrostowi eksportu prosiąt o 3 proc. do Stanów Zjednoczonych.
 
Eksport wieprzowiny w minionym roku zwiększył się o 7 proc. i głównie wynikał ze wzrostu zapotrzebowania na to mięso na rynku chińskim. 
 
Osłabienie waluty kanadyjskiej w stosunku do dolara amerykańskiego sprzyjało konkurencyjności produktów z Kanady. W ubiegłym roku 30 proc. całości eksportu wieprzowiny trafiało na rynek amerykański, a 8 proc. do Meksyku w ramach umowy NAFTA.
 
Kanada jest trzecim na świecie eksporterem wieprzowiny. Ewentualny wzrost eksportu wieprzowiny do krajów azjatyckich będzie stanowiło bezpośrednie zagrożenie dla pozycji państw unijnych na tych rynkach.
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA