Jak bezstresowo opiekować się świniami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: hoduj@apra.pl; D. Chełstowska
21-02-2017,16:00 Aktualizacja: 27-02-2017,16:11
A A A

Filmiki wideo „Smart Pig Handling” (czyli jak sprawnie i bezstresowo opiekować się świniami) przygotowane przez Mannitoba Pork zdobyły niezwykłą popularność na YouTube. Dwa nagrania wideo zatytułowane „Smart Pig Handling", które zostały opublikowane na YouTube przez Mannitoba Pork, zostały już obejrzane blisko 300 000 razy.

Manitoba Pork przygotowała serię nagrań wideo Smart Pig Handling pod koniec 2013 roku, mających służyć jako materiał szkoleniowy dla nowych pracowników w chlewniach, pokazujący techniki obsługi zwierząt minimalizujące doświadczany przez nie stres.

Opublikowana seria filmików składa się z dwóch zasadniczych części: jednej poświęconej zachowaniu się świń oraz wpływie behawioru na interakcje pracowników chlewni ze zwierzętami, oraz drugiej pokazującej, jak takie zachowania można wykorzystywać do kontroli przepływu świń w sposób zapewniający niski poziom stresu. Uzupełnieniem serii są cztery dodatkowe części.

Mark Fynn, kierownik ds. zapewniania jakości i programów opieki nad zwierzętami w Manitoba Pork, wskazuje, że zainteresowanie nagraniami i reakcja na nie są bardzo budujące.

Mark Fynn – Manitoba Pork powiedział: "To naprawdę bardzo miłe. Przygotowaliśmy wszystkie sześć części serii na płytach DVD z przeznaczeniem dla producentów i rozprowadziliśmy je w całej Kanadzie. Co więcej, ludzie z całego świata, z różnych firm na świcie, pytają nas o kopie tego wydania DVD. Dwie główne części serii opublikowaliśmy ma YouTube – do tej pory jedna z nich zebrała 150 000 wyświetleń, a druga 120 000, co jak na sektor rolny robi, moim zdaniem, spore wrażenie. Powiedziałbym nawet, że roznosi się to po rolniczym świecie, a komentarze i opinie producentów są naprawdę dobre. Największym, w moim przekonaniu, uznaniem, które zespół ludzi odpowiedzialny za opracowanie tych nagrań mógłby otrzymać, to liczba firm, które się zgłaszają, oraz szkoleniowców w nich pracujących, którzy chcą wykorzystywać te nagrania do szkolenia nowych pracowników. To zwykle dobry znak świadczący, że ich treść jest dobrej jakości i sprawdza się w praktyce."

Nagrania wideo można zobaczyć na Youtube, wpisując „pig handling’ jako hasło wyszukiwania albo bezpośrednio na stronie internetowej manitobapork.com.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA