Ile dzików padło od kul? Myśliwi podają najnowsze dane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-01-2022,18:05 Aktualizacja: 10-01-2022,18:19
A A A

Ponad 9 tysięcy dzików odstrzelono w grudniu 2021 roku w ramach programu zwalczania afrykańskiego pomoru świń realizowanego przez Polski Związek Łowiecki.

PZŁ zapewnia, że zaangażowanie myśliwych w zwalczaniu wirusa ASF nie słabnie. Mimo przerwy świąteczno-noworocznej oraz zmiennej pogody w grudniu, utrudniającej wykonywanie polowań, dane z realizacji "Ogólnokrajowego skoordynowanego programu zwalczania ASF poprzez odstrzał, poszukiwanie padłych dzików i ich szczątków w ramach polowań zbiorowych" są zbliżone do tych z listopada.

ASF, afrykański pomór świń, przypadki choroby u dzików, bioasekuracja

Kolejne dziki z ASF znaleziono w powiecie kolbuszowskim

Liczba przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) w powiecie kolbuszowskim w woj. podkarpackim wzrosła do pięciu. Do tej pory choroba została potwierdzona u dzików odstrzelonych i padłych zwierząt.    ASF w powiecie...

Jak podaje Związek, w minionym miesiącu zorganizowano 8673 polowań zbiorowych, w których wzięło udział 149 416 osób i prawie 18 tys. psów. Pozyskano ponad 9 tys. dzików i odnaleziono 68 padłych osobników lub ich szczątków. Jednocześnie odnotowano 47 prób blokowania polowań zbiorowych.

"To już kolejny miesiąc, w którym myśliwi walczą z wirusem ASF, za co bardzo dziękuję w imieniu całego Zrzeszenia. Wiedziałem i wiem, że zawsze można na Was liczyć! Jednocześnie proszę o dalsze zintensyfikowanie działań w celu ochrony hodowli trzody chlewnej polskich gospodarstw" - podkreślił łowczy krajowy Paweł Lisiak.

Warto przypomnieć, że program realizowany przez PZŁ zakłada "aktywne i odpowiedzialne zaangażowanie myśliwych w zintensyfikowany odstrzał dzików w całej Polsce podczas polowań zbiorowych" do 31 stycznia.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA