Ile dzików padło od kul? Myśliwi podają najnowsze dane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
10-01-2022,18:05 Aktualizacja: 10-01-2022,18:19
A A A

Ponad 9 tysięcy dzików odstrzelono w grudniu 2021 roku w ramach programu zwalczania afrykańskiego pomoru świń realizowanego przez Polski Związek Łowiecki.

PZŁ zapewnia, że zaangażowanie myśliwych w zwalczaniu wirusa ASF nie słabnie. Mimo przerwy świąteczno-noworocznej oraz zmiennej pogody w grudniu, utrudniającej wykonywanie polowań, dane z realizacji "Ogólnokrajowego skoordynowanego programu zwalczania ASF poprzez odstrzał, poszukiwanie padłych dzików i ich szczątków w ramach polowań zbiorowych" są zbliżone do tych z listopada.

ASF, afrykański pomór świń, przypadki choroby u dzików, bioasekuracja

Kolejne dziki z ASF znaleziono w powiecie kolbuszowskim

Liczba przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) w powiecie kolbuszowskim w woj. podkarpackim wzrosła do pięciu. Do tej pory choroba została potwierdzona u dzików odstrzelonych i padłych zwierząt.    ASF w powiecie...

Jak podaje Związek, w minionym miesiącu zorganizowano 8673 polowań zbiorowych, w których wzięło udział 149 416 osób i prawie 18 tys. psów. Pozyskano ponad 9 tys. dzików i odnaleziono 68 padłych osobników lub ich szczątków. Jednocześnie odnotowano 47 prób blokowania polowań zbiorowych.

"To już kolejny miesiąc, w którym myśliwi walczą z wirusem ASF, za co bardzo dziękuję w imieniu całego Zrzeszenia. Wiedziałem i wiem, że zawsze można na Was liczyć! Jednocześnie proszę o dalsze zintensyfikowanie działań w celu ochrony hodowli trzody chlewnej polskich gospodarstw" - podkreślił łowczy krajowy Paweł Lisiak.

Warto przypomnieć, że program realizowany przez PZŁ zakłada "aktywne i odpowiedzialne zaangażowanie myśliwych w zintensyfikowany odstrzał dzików w całej Polsce podczas polowań zbiorowych" do 31 stycznia.
 

  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA