Hodowcy ze stref ASF mogą dostać bezzwrotną premię. Nawet 60 tys. złotych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
06-07-2019,9:00 Aktualizacja: 06-07-2019,9:04
A A A

Producenci świń gospodarujący na terenach objętych afrykańskim pomorem świń, którzy planują zrezygnować z hodowli trzody chlewnej i zająć się innym rodzajem działalności, mogą otrzymać bezzwrotną premię.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od 28 czerwca do 27 lipca przyjmuje wnioski od rolników.

Hodowcy i producenci trzody chlewnej, którzy zdecydują się złożyć wniosek do ARiMR, mogą otrzymać na ten cel bezzwrotną premię w wysokości 60 tys. zł.

Premia, jak informuje agencja, może osiągnąć wielkość 60 tys. zł, jednak nie może przekroczyć równowartości 15 tys. euro.

ognisko ASF, wirus ASF, Polska, trzoda chlewna

Wirus ASF zabija świnie na Mazurach. 13 ognisko zostało potwierdzone

Główny lekarz weterynarii poinformował dzisiaj (5 lipca) o wyznaczeniu 13 ogniska ASF w Polsce w 2019 roku. Ognisko ASF numer 13 zostało stwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych 4 lipca 2019 r. z krajowego laboratorium...

Premia ta będzie wypłacana w dwóch ratach.

Pierwsza rata obejmuje 80 proc. całkowitej wartości pomocy, ale nie więcej niż 48 tys. zł. Wniosek o płatność I raty składa się w terminie 6 miesięcy od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

Druga rata stanowi 20 proc. całkowitej wartości pomocy, ale nie więcej niż 12 tys. zł. Wniosek o płatność II raty składa się po realizacji biznesplanu, jednak nie później niż do dnia upływu 3 lat od dnia wypłaty pierwszej raty pomocy i nie później niż do dnia 31 sierpnia 2023 r.

Pomoc w tym zakresie przyznaje się na dane gospodarstwo tylko raz.

W przypadku małżonków premię przyznaje się wyłącznie jednemu z nich, co do którego współmałżonek wyraził pisemną zgodę, niezależnie od tego czy posiadają wspólne czy odrębne gospodarstwa rolne.

Więcej informacji na temat warunków przyznawania pomocy dla hodowców i producentów trzody chlewnej gospodarujących na terenach objętych ASF można znaleźć TUTAJ

Ogłoszenie Prezesa ARiMR można znaleźć TUTAJ

Dokumenty aplikacyjne można znaleźć TUTAJ

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA