Hodowcy świń w Niemczech nie wierzą w zatrzymanie ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-02-2020,10:00 Aktualizacja: 07-02-2020,10:34
A A A

Ogrodzenie postawione w Brandenburgii ma zabezpieczyć Niemcy przed przedostaniem się na terytorium tego kraju wirusa afrykańskiego pomoru świń wraz z dzikami. Niemieccy hodowcy są jednak sceptyczni co do skuteczności tego rozwiązania.

Płot o długości 120 kilometrów postawiony w Brandenburgii ma zatrzymać zakażone wirusem ASF dziki z Polski. Niemieccy rolnicy nie wierzą jednak w to, że ogrodzenie zabezpieczy ich hodowle.

- Przez dwa tygodnie patrzyłem na płot. Moim zdaniem nie zatrzyma on dzików - mówił Hans-Christian Daniels, hodowca świń z miejscowości Tauche w Niemczech w materiale wyemitowanym w programie Agrobiznes w TVP 1.

przypadek asf, wirus asf, afrykański pomór świń w Polsce, padłe dziki, odstrzelone dziki, GLW

Pierwsze przypadki ASF w 2020 roku

Główny lekarz weterynarii potwierdził wystąpienie pierwszych 145 przypadków afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików na terytorium Polski w 2020 roku. Wirus został stwierdzony zarówno u martwych, jak i odstrzelonych...

Hans-Christian Daniels utrzymuje 11 tysięcy świń. Żyje w strachu, ponieważ każdy przypadek ASF w Niemczech spowoduje natychmiastowy zakaz eksportu wieprzowiny z tego kraju poza Unię Europejską.

- Mamy nadzieję, że dzięki Chinom będziemy mieć jeszcze dwa dobre lata. Potrzebujemy tych pieniędzy. W branży hodowli świń potrzebne są duże inwestycje aby zagwarantować większy dobrostan zwierząt i przyjąć przyszłe regulacje - mówił Hans-Christian Daniels w TVP 1.

Wirus ASF roznoszony przez dziki jest coraz bliżej granicy Polski z Niemcami. Nasi sąsiedzi oprócz dzików obawiają się również przenoszenia choroby przez ludzi wskutek nie zachowywania podstawowych zasad bioasekuracji.

Władze Saksonii również chcą wybudować ogrodzenie. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA