Francja namawia Chiny do uznania europejskich stref ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
24-10-2019,10:00 Aktualizacja: 24-10-2019,9:43
A A A
Trwają negocjacje przedstawicieli Francji i Chin w sprawie akceptacji europejskich stref afrykańskiego pomoru świń (ASF). Są one wyznaczane na terenach, na których zaatakuje wirus ASF, a ich celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby. 
 
Negocjacje z Chinami w sprawie akceptacji stref ASF kilka miesięcy temu prowadziły Niemcy. Jednak rozmowy okazały się być nieskuteczne. 
 
Kolejną próbę negocjacji podjęła Francja, która jest bliska osiągnięcia porozumienia z Chinami - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej (KZP-PTCH).
 
ASF, ogniska, przypadki, trzoda chlewna, dziki

Kolejne padłe i odstrzelone dziki z ASF

Główny lekarz weterynarii poinformował o nowych przypadkach afrykańskiego pomoru świń (ASF) u dzików w Polsce. Obecność wirusa potwierdzono w województwie mazowieckim, lubelskim oraz warmińsko-mazurskim.    Służby...
Na rynku Państwa Środka deficyt wieprzowiny wynosi 10 mln ton rocznie. W związku z tym kraj ten łagodniej podchodzi do możliwości zaakceptowania unijnych stref ASF. 
 
Tamtejsze władze obawiają się wzrostu inflacji spowodowanej rosnącymi cenami żywności. W ostatnim czasie notowania żywca wieprzowego w Chinach wzrosły do ponad 33 juanów za kilogram, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 18 złotych za kilogram.
 
Uzyskanie porozumienia pozwoli krajom unijnym zabezpieczyć najpoważniejszy rynek zbytu w przypadku, gdyby wirus pojawił się np. na terenie Niemiec czy Francji. 
 
W sytuacji zamknięcia rynków azjatyckich z powodu wirusa ASF dla dużego eksportera unijnego może wywołać kryzys w całej europejskiej branży.
 
Jak dodają eksperci z KZP-PTCH ogromny deficyt  wieprzowiny w Chinach sprawia, że obecni eksporterzy nie są w stanie zaspokoić potrzeb tego rynku.
 
  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń będzie można znaleźć w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ

 

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2023

Hoduj z głową bydło:

-Cena mleka w UE spada

-Pierwiastki potrzebują miejsca

-Genetyka, czyli hazard w oborze

-Postawili na szybkość doju

-Czołówka producentów opasów

 

PRENUMERATA