Forum trzodowe Hoduj z Głową Świnie podczas targów Ferma

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-01-2019,9:35 Aktualizacja: 29-01-2019,9:35
A A A

Przyczyny biegunek w początkowej fazie tuczu, praktyczne sposoby zwalczania PRRS na fermie, żywienie tuczników oraz afrykański pomór świń. To główne tematy forum hodowli trzody chlewnej organizowanego przez magazyn Hoduj z Głową Świnie.

Forum hodowli trzody chlewnej odbędzie się w piątek 15 lutego w ramach Targów Ferma w Łodzi.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane ze zdrowiem, żywieniem oraz genetyką. Przedstawią je uznani prelegenci, którzy od wielu lat spotykają się z hodowcami podczas licznych konferencji oraz szkoleń.

trzoda chlewna, ceny, wieprzowina, UE

Rynek trzody chlewnej odbije się od dna?

Ceny trzody chlewnej w Unii Europejskiej od wielu tygodni pozostawały bez zmian. Jednak zakłady zagospodarowały nadpodaż żywca wieprzowego, która pojawiła się na przełomie roku, co przyniosło pierwsze pozytywne symptomy zmian na tym rynku....

Lekarz weterynarii Paweł Wróbel omówi przyczyny biegunek w początkowej fazie tuczu, natomiast lek. wet. Adam Cichowski przedstawi praktyczne sposoby zwalczania PRRS na fermie.

Dr Tomasz Schwarz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zaprezentuje temat związany z żywieniem w tuczu.

Nie zabraknie również informacji na temat afrykańskiego pomoru świń, które zaprezentuje redakcja magazynu Hoduj z Głową Świnie.

Redaktor naczelny Hoduj z Głową Świnie Rafał Leroch wraz z zastępcą red. nacz. Mirosławem Lewandowskim przedstawią aktualną sytuację dotyczącą ASF w Polsce, problemy ze zwalczaniem tej jednostki oraz doświadczenia rolników, którzy znajdują się w strefach występowania wirusa.

Uczestnicy spotkania będą mogli również wziąć udział w dyskusji, która zakończy forum.

Forum hodowli trzody chlewnej organizowane przez redakcję Hoduj z Głową Świnie odbędzie się 15 lutego podczas Targów Ferma w Łodzi w sali C. Jego początek zaplanowano na godzinę 10.30. Pełen program wydarzenia można znaleźć TUTAJ.

  • Relację z forum hodowli trzody chlewnej, informacje na tematy poruszane podczas konferencji oraz przebieg dyskusji, w której wezmą udział uczestnicy spotkania, będzie można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" nr 2/2019. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA