Dziki masowo padają. Już ponad 1000 przypadków ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-01-2018,17:00 Aktualizacja: 19-01-2018,19:37
A A A

Wirus ASF został wykryty u 115 padłych oraz dwóch odstrzelonych dzików. W sumie w okresie od 11 do 16 stycznia w Polsce pojawiło się 58 nowych przypadków a ich ogólna liczba przekroczyła tysiąc.

W województwie lubelskim w dniach od 11 do 16 stycznia stwierdzono w sumie 25 przypadków ASF u 71 martwych oraz jednego odstrzelonego dzika. Zostały one znalezione w powiecie włodawskim, łukowskim, radzyńskim oraz bialskim.

W powiecie włodawskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Kosyń, Korolówka, Lubowierz, Skorodnica, Marynki oraz Żdżarka.

wirus ASF, afrykański pomór świń, przypadek ASF, trzoda chlewna

ASF. Niemiecka delegacja rozmawiała w Polsce o zwalczaniu choroby

Afrykański pomór świń coraz bardziej niepokoi naszych zachodnich sąsiadów. W zeszłym tygodniu w Głównym Inspektoracie Weterynarii z inicjatywy niemieckiej strony odbyło się spotkanie przedstawicieli resortu rolnictwa i...

W powiecie łukowskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Żdżary oraz Klimki Drugie.

W powiecie radzyńskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Gąsiory oraz Żelizna.

W powiecie bialskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Krzymowskie, Łózki, Dołhołęka, Dobrynka, Sitno, Rogoźniczka, Krzymowskie, Choroszczynka oraz Łyniew.

W województwie podlaskim w dniach od 11 do 16 stycznia stwierdzono w sumie 6 przypadków ASF u 6 martwych dzików. Zostały one znalezione w powiecie augustowskim, białostockim, grajewskim, sejneńskim oraz sokólskim.

Martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Kopanica, Rzędziany, Tama, Sarnetki, Szołtany oraz Długosielce.

W województwie mazowieckim w dniach od 11 do 16 stycznia stwierdzono w sumie 20 przypadków ASF u 31 martwych oraz jednego odstrzelonego dzika. Zostały one znalezione w powiecie łosickim, otwockim, piaseczyńskim, warszawskim zachodnim, nowodworskim, legionowskim, siedleckim i na terenie Warszawy.

walka z asf, pomoc dla producentów świń, bioasekuracja, odstrzał dzików

Bruksela zatwierdziła program pomocy dla gospodarstw w związku z ASF

Komisja Europejska zatwierdziła program pomocy krajowej, z którego będą korzystać producenci rolni z województw: mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i lubelskiego, którzy ponieśli straty w wyniku wystąpienia ASF....

W powiecie łosickim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Stare Szpaki, a w powiecie otwockim w pobliżu miejscowości Nadbrzeż.

W powiecie piaseczyńskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Podłęcze, Kawęczyn, Brześce, Wólka Załęska, Słomczyn, Dębówka oraz Gassy.

Na terenie Warszawy znaleziono zwłoki dwóch padłych dzików, a w powiecie warszawskim zachodnim zwłoki jednego dzika.

W powiecie nowodworskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Brzozówka, a w powiecie siedleckim w pobliżu miejscowości Pluty.

W powiecie legionowskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Skrzeszew, Legionowo, Jabłonna oraz Rajszew.

W województwie warmińsko-mazurskim w dniach od 11 do 16 stycznia stwierdzono w sumie 7 przypadków ASF u 10 padłych dzików. Zostały one znalezione w powiecie braniewskim, ełckim oraz bartoszyckim.

W powiecie braniewskim martwe dziki zostały znalezione w pobliżu miejscowości Głębock i Kwiatkowo. W powiecie bartoszyckim zwłoki tych zwierząt znaleziono w pobliżu miejscowości Stega Mała oraz Stabławki, a w powiecie ełckim w pobliżu miejscowości Pisanica oraz Jędrzejki.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA