Duża ferma świń do zamknięcia. Inspektor podjął trudną decyzję

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
18-12-2018,11:25 Aktualizacja: 18-12-2018,11:45
A A A

Do 3 marca przyszłego roku ma zostać zamknięta ferma świń w Domaszkowicach (pow. nyski, woj, opolskie) - orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska.

Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa bez pozwolenia zintegrowanego, dlatego WIOŚ wstrzymuje jej działalność - informuje Polskie radio Opole.

cena, tuczniki, Niemcy, trzoda chlewna

Tuczniki w tym roku prawdopodobnie już nie podrożeją

Ceny tuczników na unijnym rynku w okresie przedświątecznym są stabilne. Jak informują analitycy Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej większe dostawy żywca pokrywają zapotrzebowanie ubojni, które...

Krzysztof Gaworski wyjaśnia, że sprawa była trudna do rozpatrzenia, ponieważ każdy obiekt, gdzie prowadzony jest tucz ma swojego dzierżawcę, a w sumie jest ich siedmiu.

Decyzję o zamknięciu działalności podjęto jednak w oparciu o to, że chlewnie mają wspólną instalację elektryczną, doprowadzenia wody i odprowadzenia ścieków. Uznano zatem, że to jest jeden obiekt.

- Jeżeli hodowla nie zostanie zamknięta do 3 marca wówczas sprawa trafi do prokuratury i z administracyjnej zmieni się w karną - zapowiada Gaworski.

Hodowcy mają 3 miesiące na wygaszenie tuczu, bądź uzyskanie właściwego zezwolenia od Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. W tym wypadku można ubiegać się o decyzję środowiskową i pozwolenie zintegrowane, ale w tej procedurze udział bierze także społeczeństwo, które musi się na to zgodzić.
 

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

źródło: Polskie Radio Opole

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA