Ceny tuczników w Niemczech ustabilizowały się

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-04-2019,12:00 Aktualizacja: 19-04-2019,9:28
A A A
Notowania tuczników na małej giełdzie w Niemczech nieznacznie spadły o 1 cent za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). Natomiast w notowaniach opublikowanych dzień później na dużej giełdzie pozostały bez zmian.
 
Niemiecka cena tuczników opublikowana 16 kwietnia na małej giełdzie spadła o 1 cent do wartości 1,79 euro za kilogram wbc. W przeliczeniu na polską walutę daje to 7,65 złotych za kilogram.
 
Na aukcji, jak podaje portal warchlaki.com.pl, wystawiono 1921 tuczników w 14 partiach z czego sprzedano 11 partii i łącznie 1651 sztuk.
 
wieprzowina, eksport do Chin, USA, trzoda chlewna

USA bije rekordy w eksporcie wieprzowiny do Chin

Chiński deficyt wieprzowiny w bieżącym roku jest szacowany na 10 mln ton. Sytuacje tę wykorzystują Stany Zjednoczone, które w ostatnim tygodniu wyeksportowały do Państwa Środka rekordową ilość 77,7 tys. ton wieprzowiny.   Chiny w...
Zdaniem ekspertów jest to koniec podwyżek przed świętami. Polskie skupy będą chciały w tym tygodniu obniżyć cenę. Jeżeli rolnicy nie muszą sprzedawać i mogą odczekać 2-3 tygodnie to warto to zrobić, ponieważ jest szansa na ponowne wzrosty.
 
Niemcy dzień później (17 kwietnia) opublikowali notowania dużej giełdy, gdzie cena utrzymała się bez zmian na poziomie 1,73 euro za kilogram wbc. 
 
W przeliczeniu na polską walutę daje to około 7,40 złotych za kilogram. Cena ta obowiązuje od 18 do 24 kwietnia.
 
Notowania żywca wieprzowego zgodnie z oczekiwaniami pozostały bez zmian. Eksperci w najbliższym czasie nie oczekują spadków cen, ale twierdzą, że podwyżki zostaną na pewien czas zatrzymane.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2021

Hoduj z głową bydło:

-Złożyłeś wniosek o dopłaty?

-Przygotować się na upały

-Sposób na muchy

-Leczyć każdą zasuszoną krowę?

-Zaczynał od ośmiu krów

 

PRENUMERATA