Cena tuczników w USA wzrosła o 95 złotych za sztukę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
16-05-2017,11:00 Aktualizacja: 16-05-2017,10:28
A A A
Tuczniki w USA w ciągu ostatnich dwóch tygodni podrożały o prawie 25 dolarów na sztuce, to w przeliczeniu na polską walutę daje 95 złotych. W notowaniach z 12 maja br. ich cena wyniosła 69,94 dolarów za 100 funtów (około 266 zł).
 
Rynkowa cena tuczników w Stanach Zjednoczonych w stosunku do ostatniego tygodnia wzrosła o 15 dolarów (57 zł), a w ciągu ostatnich dwóch tygodni o 25 dolarów (95 zł) – informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej na podstawie Genesus.
 
tuczniki, szynka iberyjsdka, trzoda chlewna, wieprzowina

Produkcja trzody w Hiszpanii bije rekordy

Hodowla trzody chlewnej w Hiszpanii ma się coraz lepiej mimo planowanego spadku pogłowia macior. Produkcja wieprzowiny w tym kraju ma w bieżącym roku prawdopodobnie wzrośnie o 4 procent. Pogłowie macior w Hiszpanii w ubiegłym roku wzrosło do 2,5...
Zmniejszona podaż żywca w sezonie letnim przyczyni się do kolejnych wzrostów cen. Według przewidywań ekspertów ceny mogą osiągnąć poziom nawet 80 dolarów za 100 funtów (304 zł).
 
Oprócz zmniejszonej podaży żywca w USA na cenę będzie oddziaływał silny wzrost eksportu oraz niższe marże ubojni. Jest to związane z otwarciem dodatkowych linii ubojowych. 
 
Pierwszy taki zakład ubojowy firmy Prime Pork o wydajności 6000 sztuk na dzień właśnie rozpoczął swoja działalność.
 
Z kolei w Chinach obserwowany jest spadek ceny. Jak informuje Hu Song CSEA w ciągu ostatnich 10 tygodni cena żywca wieprzowego została obniżona z 17,02 juanów za kg, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 9,49 zł za kg, do 14,95 juanów za kg (8,34 zł za kg). 
 
Jest to najniższa cena jaką zanotowano w Chinach od dwóch lat. Mimo jej spadku chińscy producenci nadal generują zyski. Koszt produkcji kilograma żywca wieprzowego wynosi około 12,17 juanów za kg, czyli 6,69 zł za kg.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2022

Hoduj z głową świnie:

-Tuczniki drożeją

-Okres jałowienia loch

-Dobrostan prosiąt ssących

-Biodostępność mineralnych

-Temat ASF wciąż aktualny

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2022

Hoduj z głową bydło:

-Postaw na dobrostan

-Dobre kiszonki to obowiązek

-Przygotować cielęta do opasu

-Suchy TMR w odchowie cieląt

-Czopy dostrzykowe

PRENUMERATA