Cena tuczników w UE jest niska, ale stabilna

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
08-10-2018,18:30 Aktualizacja: 08-10-2018,18:30
A A A
Tuczniki w Niemczech drugi tydzień z rzędu nie zmieniły swoich notowań. W rezultacie obecnie obowiązująca cena wynosi 1,40 euro za kilogram w wadze bitej ciepłej, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 6 zł za kg. 
 
Cena żywca wieprzowego w Niemczech w ostatnią środę została utrzymana na niezmienionym poziomie po raz drugi z rzędu. Przełożyło się to, jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, na stabilizacje cen w wielu krajach Unii Europejskiej takich jak Austria, Holandia czy Belgia.
 
Szczególnie ważne są notowania tuczników w Belgii, gdzie po potwierdzeniu przypadków afrykańskiego pomoru świń u dzików nastąpił drastyczny spadek cen. Niemcy mimo obawy kupują belgijskie tuczniki, korzystając z ich atrakcyjnych cen.
 
ASF, wirus, trzoda chlewna,zasiedlenie chlewni

ASF - zasady ponownego zasiedlania chlewni

Potwierdzenie ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwie wiąże się z koniecznością wybicia i zutylizowania wszystkich przebywających w nim świń. Ponowne zasiedlenie fermy jest możliwe, ale tylko po spełnieniu określonych wymagań. ...
Trendy spadkowe odnotowano w Hiszpanii, Francji i Danii. Wynikają one z sezonowej przewagi popytu nad podażą. We Francji z powodu strajku w ubojniach w Bretanii, pojawiła się nadwyżka żywca na rynku, a w Danii z powodu problemów w handlu zagranicznym doszło do spadków notowań żywca wieprzowego. 
 
Niemiecka cena tuczników w 40 tygodniu pozostała na poziomie sprzed siedmiu dni i wynosi 1,40 euro za kg wbc. Jest ona niższa o niemal 7 procent od ceny notowanej w 2017 r. kiedy osiągnęła ona wartość 1,50 euro za kg.
 
Jak informuje KZP-PTCH, w Niemczech uchwalono prawo według, którego od 1 stycznia 2019 znieczulanie i podawanie środków przeciwbólowych przy kastracji prosiąt jest obowiązkowe.
 
Szacowany koszt takiego zabiegu wynosi 2 euro na prosię, czyli 8,6 zł. Partie koalicji rządowej zobowiązały się do przesunięcia terminu wprowadzenia tego obowiązku o dwa lata do końca 2020 roku. 
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA