Cena trzody chlewnej w Chinach wzrosła

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
28-10-2021,11:00 Aktualizacja: 28-10-2021,10:49
A A A
Ceny w skupie trzody chlewnej w Chinach rosną. Według prognozy popyt na wieprzowinę przed Nowym Rokiem Księżycowym będzie wyższy, co przekłada się na notowania żywca wieprzowego.  
 
W Chinach w kontraktach terminowych na styczeń ceny wzrosły o 7% i osiągnęły wartość 2,73 dolarów za kg żywca, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 10,88 zł. 
 
Obecnie uzyskiwana przez tamtejszych producentów cena jest najwyższa od dwóch miesięcy. Jednocześnie jest ona o 40% niższa niż w lutym bieżącego roku. 
 
Eksperci przewidują, że popyt na wieprzowinę wzrośnie w nadchodzących miesiącach, ponieważ sklepy i restauracje uzupełniają zapasy, a przetwory wieprzowe są przygotowywane przed zimą.
 
tuczniki w UK, nadmiar świń, niedobór pracowników. zakłady rzeźne, Brexit, Covid-19

Nadmiar tuczników i brak pracowników. To główne problemy UK

Wielka Brytania zmaga się z niedoborem pracowników w zakładach rzeźnych. Wprowadzenie tymczasowych wiz ma rozwiązać ten problem.    Osoby poszukujący pracy będą mogły wjechać do Wielkiej Brytanii w ramach programu Pracownik...
W pierwszych 9 miesiącach roku w Chinach odnotowano wzrost produkcji wieprzowiny o 38%. W efekcie wywołało to spadek cen.
 
Oficjalne dane pokazują, jak podaje euromeatnews.com, że liczba świń jest o 18% wyższa niż we wrześniu 2020 r., i wynosi 437,6 mln sztuk. 
 
Sytuacja nadwyżek świń w Chinach utrzyma się przez jakiś czas, powiedział Kong Liang, szef Biura Hodowli i Weterynarii w Ministerstwie Rolnictwa i Spraw Wsi.
 
Pogłowie loch w okresie od sierpnia do września wzrosło o 10%, a liczba świń handlowych w czwartym kwartale 2021 r. i pierwszym kwartale 2022 r. będzie nadal rosła.
 
W wyniku tego ceny trzody chlewnej mogą ponownie spaść w pierwszym kwartale przyszłego roku, jeśli producenci nie pozbędą się nieefektywnych loch i nie wyślą świń na ubój.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA