ASF - wykryto 19. ognisko u trzody chlewnej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
05-09-2016,15:20 Aktualizacja: 11-09-2016,12:15
A A A

W gospodarstwie położonym w gminie Leśna Podlaska w powiecie bialskim w woj. lubelskim wykryto dziewiętnaste ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii.

ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 4 września br. z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Jest to dziewiętnaste ognisko choroby u świń domowych od początku występowania ASF w Polsce.

W gospodarstwie utrzymywane były w sumie dziewięć świń. Służby weterynaryjne wdrożyły procedury związane z likwidacją choroby. Wszystkie świnie zostały uśpione, a ich zwłoki przekazano do utylizacji.

Dziewiętnaste ognisko ASF stwierdzone zostało w gospodarstwie znajdującym się obszarze zapowietrzonym wyznaczonym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Białej Podlaskiej w związku z wystąpieniem 13. i 14. ogniska ASF oraz w obszarze zapowietrzonym wyznaczonym zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) 2016/1452 z dnia 2 września 2016 r. dotyczącą niektórych tymczasowych środków ochronnych w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w Polsce.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2021

Hoduj z głową świnie:

-Pogłowie zmalało

-Ważny smak i zapach paszy

-Stosowanie enzymów w paszach dla prosiąt

-Prąd z gnojowicy

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2021

Hoduj z głową bydło:

-Zaburzenia rozrodu

-Na dobry start

-Inwestuje w kolejne roboty

-Monitoring kiszonek

-Krowy lubią czochradła

 

PRENUMERATA