ASF w czterech kolejnych chlewniach. Mamy już 58 ognisk

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
22-07-2017,11:40 Aktualizacja: 24-07-2017,12:47
A A A

Główny Lekarz Weterynarii potwierdził wczoraj cztery nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń. Trzy z nich wystąpiły w województwie lubelskim a jedno w woj. mazowieckim w gospodarstwach utrzymujących w sumie 90 świń.

Ogniska ASF stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Ognisko nr 55 wybuchło w gospodarstwie, w którym utrzymywano 16 świń, położonym w gminie Kąkolewnica Wschodnia w powiecie radzyńskim w województwie lubelskim.

ceny tuczników, tuczniki, trzoda chlewna, zakłady mięsne

Ceny tuczników już nie maleją

Ceny tuczników przez ostatnie dwa tygodnie malały. Na szczęście w najnowszych notowaniach w Niemczech utrzymały się na ubiegłotygodniowym poziomie co oznacza ich stabilizację. Ta powinna również mieć miejsce w pozostałych krajach...

Ognisko nr 56 zostało wykryte w gospodarstwie, w którym utrzymywano 30 świń, położonym w gminie Biała Podlaska w powiecie bialskim w województwie lubelskim.

Ognisko ASF nr 57 wybuchło w gospodarstwie posiadającym 27 świń, położonym w gminie Kąkolewnica w powiecie radzyńskim w województwie lubelskim.

Ognisko nr 58 a zarazem 35 w tym roku stwierdzono w gospodarstwie, w którym utrzymywano 17 świń, położonym w gminie Platerów w powiecie łosickim w województwie mazowieckim.

We wszystkich gospodarstwach, w którym wyznaczono wspomniane wyżej ogniska ASF wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby.

Aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami oraz mapę z zaznaczonymi i opisanymi ogniskami i przypadkami tej choroby można znaleźć tutaj.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2022

Hoduj z głową bydło:

-Ćwicz korekcje racic

-Jak dbać o kukurydzę?

-Bolusy przeciw zaleganiu

-Opas cieląt hf

-Metoda na muchy

PRENUMERATA