ASF. Są nowe przypadki u dzików, ale jest ich mniej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
31-08-2018,19:00 Aktualizacja: 31-08-2018,18:56
A A A

Wirus afrykańskiego pomoru świń nadal dziesiątkuje pogłowie dzików w Polsce, jednak w ostatnim odnotowanym tygodniu liczba przypadków nieco zmalała. Główny lekarz weterynarii poinformował o wystąpieniu kolejnych 25.

Przypadki ASF zostały potwierdzone na podstawie wyników badań otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF w dniach 20 do 26 sierpnia. Służby weterynaryjne w tym okresie znalazły 28 martwych dzików W tej liczbie znajdują się 3 odstrzelone sztuki.

ognisko asf, wirus asf, trzoda chlewna, afrykański pomór świń

ASF w dużej chlewni na Mazurach. Niemal 3 tys. świń do utylizacji

Wirus afrykańskiego pomoru świń wciąż bardzo szybko rozprzestrzenia się wśród trzody chlewnej. Główny lekarz weterynarii poinformował o kolejnych dwóch ogniskach. Dwa ogniska afrykańskiego pomoru świń wybuchły w...

Przypadki ASF stanowiły niemal pojedyncze martwe bądź odstrzelone sztuki. Dwa z nich obejmowały po dwa padłe dziki. Jeden wystąpił w miejscowości Stok Wiśniewski w gminie Wiśniew w powiecie siedleckim w woj. mazowieckim.

Dwa padłe dziki znaleziono również w miejscowości Chylice w gminie Piaseczno w powiecie piaseczyńskim w woj. mazowieckim.

Szczegółowy opis najnowszych przypadków ASF można znaleźć tutaj.

Mapę ognisk i przypadków ASF oraz aktualny zasięg obszarów objętych restrykcjami zgodnie z decyzją wykonawczą Komisji (UE) nr 2018/263 z dnia 20 lutego 2018 r. można znaleźć tutaj.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA