ASF dotarł do kolejnego kraju. Wybuchło pierwsze ognisko

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-02-2020,10:40 Aktualizacja: 07-02-2020,10:48
A A A

Grecja potwierdza pierwsze ognisko afrykańskiego pomoru świń. Wybuchło ono w małym gospodarstwie położonym w regionie Serres na północy tego kraju.

Minister rolnictwa Makis Voridis, jak podaje portal 3trzy3, potwierdził obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń w tym kraju w populacji świń domowych.

Pierwsze ognisko ASF zostało potwierdzone przez greckie krajowe laboratorium referencyjne. Wybuchło ono około 40 kilometrów od granicy Grecji z Bułgarią. Mapę z zaznaczonym ogniskiem znajdziesz TUTAJ.

wirus asf, przypadek asf, ognisko asf, trzoda chlewna, eksport wieprzowiny z Niemiec, Niemcy, Chiny, hodowcy świń

Hodowcy świń w Niemczech nie wierzą w zatrzymanie ASF

Ogrodzenie postawione w Brandenburgii ma zabezpieczyć Niemcy przed przedostaniem się na terytorium tego kraju wirusa afrykańskiego pomoru świń wraz z dzikami. Niemieccy hodowcy są jednak sceptyczni co do skuteczności tego rozwiązania. Płot o...

Minister rolnictwa Makis Voridis wprowadził liczne środki oraz działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w tym kraju.

Należą do nich zakaz przemieszczania żywych zwierząt, mięsa, tusz wieprzowych, produktów wieprzowych, nasienia, komórek jajowych i zarodków.

Minister rolnictwa Grecji Makis Voridis, jak podaje portal 3trzy3, wprowadził również zakaz przemieszczania poza ten region bez uprzedniej zgody władz weterynaryjnych, a także zakaz przewożenia pasz, narzędzi, materiałów lub odpadów, które mogłyby rozprzestrzeniać chorobę.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA