ASF dotarł do kolejnego kraju. Wybuchło pierwsze ognisko

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-02-2020,10:40 Aktualizacja: 07-02-2020,10:48
A A A

Grecja potwierdza pierwsze ognisko afrykańskiego pomoru świń. Wybuchło ono w małym gospodarstwie położonym w regionie Serres na północy tego kraju.

Minister rolnictwa Makis Voridis, jak podaje portal 3trzy3, potwierdził obecność wirusa afrykańskiego pomoru świń w tym kraju w populacji świń domowych.

Pierwsze ognisko ASF zostało potwierdzone przez greckie krajowe laboratorium referencyjne. Wybuchło ono około 40 kilometrów od granicy Grecji z Bułgarią. Mapę z zaznaczonym ogniskiem znajdziesz TUTAJ.

wirus asf, przypadek asf, ognisko asf, trzoda chlewna, eksport wieprzowiny z Niemiec, Niemcy, Chiny, hodowcy świń

Hodowcy świń w Niemczech nie wierzą w zatrzymanie ASF

Ogrodzenie postawione w Brandenburgii ma zabezpieczyć Niemcy przed przedostaniem się na terytorium tego kraju wirusa afrykańskiego pomoru świń wraz z dzikami. Niemieccy hodowcy są jednak sceptyczni co do skuteczności tego rozwiązania. Płot o...

Minister rolnictwa Makis Voridis wprowadził liczne środki oraz działania, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa w tym kraju.

Należą do nich zakaz przemieszczania żywych zwierząt, mięsa, tusz wieprzowych, produktów wieprzowych, nasienia, komórek jajowych i zarodków.

Minister rolnictwa Grecji Makis Voridis, jak podaje portal 3trzy3, wprowadził również zakaz przemieszczania poza ten region bez uprzedniej zgody władz weterynaryjnych, a także zakaz przewożenia pasz, narzędzi, materiałów lub odpadów, które mogłyby rozprzestrzeniać chorobę.

  • Więcej aktualnych informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA